Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Komunitní centrum Všichni spolu v Porubě si každý najde to své

Ostravu-Porubu navštívil ministr životního prostředí Richard Brabec. Mimo jiné si prohlédl Komunitní centrum Všichni spolu, které získalo ocenění Adapterra Awards, kterou zaštiťuje právě Ministerstvo životního prostředí.

Komunitní centrum Všichni spolu v Ostravě-Porubě je příkladem pro ostatní. Najdete ho v Pustkoveckém údolí pod základní školou na ulici Karla Pokorného a na své si v něm přijdou úplně všichni bez rozdílu věku. I proto je mezi lidmi velmi oblíbené.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Díky tomu, že vyhrálo cenu Adaptera Awords, kterou zaštítilo Ministerstvo životního prostředí, tak se delegace z ministerstva, přímo pan ministr přijel podívat na příklad dobré praxe, protože chtěl se podívat na adaptační opatření na změnu klimatu, především na zelenou střechu, ale i na další prvky opatření, které tady v komunitním centru máme. Já myslím, že se mu moc líbilo. Je to taková oáza. Říkal tedy, že skutečně je to příklad dobré praxe , který je potřeba dávat vědět i dalším starostům, nebo dalším obcím.”
Richard Brabec, ministr životního prostředí: “Tady se mi líbí, že to je ta krásná kombinace vlastně pro všechny. Pro děti, seniory, pro handicapované a samozřejmě z našeho pohledu životního prostředí je tady taky spoustu zeleně, je tady zelená střecha, což strašně rádi vidíme, je tady nějaké ….dešťové vody. A my jsme sami i doporučili a taky jsme připraveni se na tom podílet, že vždycky se snažíme někam dát ještě víc vodních prvků.“

Jde o různá mlžítka, která by se využívala zejména v parných letních dnech.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “My se na to určitě podíváme a pokud to bude jen trochu možné, tak bychom se snažili to komunitní centrum dále obohacovat o další a další věci.”

Komunitní centrum je v provozu déle než rok a lidé oceňují zejména jeho variabilitu. V areálu si najdete vše, co se vám zlíbí. Jsou tady posilovací a cvičební stroje, lezecká stěna, trampolíny, skluzavka, dotykové stěny z různých materiálů, kaleidoskop, betonový telefon, maxišachy, Newtonova houpačka, velké hřiště a také různá posezení a ohniště. Zajímavostí je i habrové bludiště.

David Kotek, architekt: “To místo je známé v Ostravě, že je navštěvované a podařilo se tady jak umístit tady ty hřiště, kdy jsme si řekli nedáme tady žádné typické takové ty průlezky klasické, ale pojďme se bavit o typově navržených přímo, nebo respektivě atypově navržených věcech přímo pro toto místo. A celému tomu dal význam vlastně ten objekt, což je zázemí. Má to kulturu, estetiku, toalety, je tu správce.”

Lidé si ho mohou pronajmout a oslavit tady různá výročí nebo narozeniny.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy