Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sdílko se vrací na Alšovo náměstí v Ostravě-Porubě. Probíhat bude od poloviny srpna

V Porubě se letos v létě uskuteční už 4. ročník oblíbené akce Sdílko. Tento zajímavý a v Česku ojedinělý projekt probíhá co dva roky na různých místech obvodu. Tentokrát se uskuteční na Alšově náměstí.

Do Poruby se po dvou letech vrací Sdílko. A bude ještě větší než v předchozích ročnících. Těšit se tak můžete na více pop up kontejnerů, ve kterých se předvedou netradiční obchodníci, a také na pestrý doprovodný program.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Jen připomenu, že 1. ročník se konal před mnoha lety na středovém pásu Hl. třídy, po dvou letech se přesunul na Alšovo náměstí. Třetí ročník byl u nákupního centra Duha a po dvou letech se opět vracíme na Alšovo náměstí. Sdílko je projekt, který sdružuje několik různých funkcí dohromady. To hlavní jsou samozřejmě obchodníci noví, netradiční, neotřelí a jejich expozice, prezentace.”

Městský obvod Poruba na Sdílku představí své zrealizované projekty, a to vizuální formou. Daná místa si tak budete moci prohlédnout jak před realizací, tak po ní.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Jsem moc ráda, že loni se nám potvrdilo, že to je opravdu jedinečný projekt, protože jsme se přihlásili do soutěže Czechinvestu s názvem Inspirativní region a umístili jsme se mezi mnoha originálními zajímavými projekty dodonce na 3. místě. My jsme se inspirovali před několika lety v Kopřivnici a zatím jsme v celé zemi jediní, kteří tento projekt děláme.”

Se Sdílkaři se radnice snaží pracovat po celý rok, takže je zve i na jiné akce, které pořádá. Jednou z nich byl i letošní Velikonoční jarmark. Proběhla i online Sdílko akademie.

Markéta Nováková, TamKam: “Sdílko jsme absolvovali loni, když probíhalo online formou a hodně nám to dalo. Pomohlo nám to nakopnout náš byznys. Vůbec nastartovat, přijít na to, jak některé věci zařídit a zlepšit a v podstatě pořád jsme v jejich skupině, pořad nás na dálku koučují. Díky Sdílku jsme se dostali loni i na první veřejnou akci. To bylo Cirkulum v Porubě, kdy jsme se uvedli, dostali jsme se do povědomí veřejnosti."

Kdo se chce Sdílka zúčastnit, má stále ještě šanci. Přihlášky se přijímají až do poloviny května. A to na webových stránkách sdilkoporuba.cz.

Kamila Smutná, organizátorka Sdílka: “Hlásit se mohou designéři, rukodělní tvůrci, nebo třeba majitelé kamenných prodejen a pokud s podnikáním teprve začínáte, tak Sdílko může být skvělá příležitost jak si otestovat svou cílovou skupinu, nebo jak u svých zákazníků ověřit produkt nebo službu a jsme otevřeni i neziskovým organizacím a místním spolkům.”

Sdílko se uskuteční od 16. do 30. srpna na Alšově náměstí

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy