V centru Ostravy vymizí neplacené parkování

  • 14:01,
  • Ostrava ,

Ostravský magistrát chce lépe regulovat parkování v centru města a proto připravil několik opatření. V nejbližších dnech bude nově zpoplatněna celá řada parkovacích místa a další budou určena pro rezidenty. Rozvíjet se má hlavně systém “zaparkuj a jeď” tedy parkování poblíž centra s dojezdem MHD.

Vedení ostravského magistrátu se dlouhodobě snaží řešit parkování v centru a proto udělalo další krok k lepší regulaci vozidel. Snahou je, aby měli kde parkovat rezidenti a lidé, kteří jezdí denně do práce, měli kde odstavit svá auta a dojet MHD. “Chceme zavést model “divadlo.” Zaparkuje každý, ale čím blíže jevišti, tedy centru města, tím zaplatíte více. Na druhou stranu na parkovištích P+R se platit nebude,” vysvětluje radní pro dopravu ostravského magistrátu Lukáš Semerák.

Zpoplatněno bude například stání na Českobratrské, kde je asi 120 míst. Dojde také ke zvýšení parkovného například za Divadlem Antonína Dvořáka. Radní chtějí co nejvíce rozvinout systém “Zaparkuj a jeď.” V okolí širšího centra připravuje město několik záchytných parkovišť. Již nyní začala sloužit plocha na Hlubině v Dolní oblasti Vítkovic. “Největší a nejbližší centru bude parkoviště u ulice Místecké u Dolu Hlubina, kde můžete zaparkovat a přestoupit na tramvaj,” dodává Semerák.

Chystá se také výstavba parkovacích domů. Například pod Frýdlantskými mosty, naproti kulturnímu domu nebo u městské nemocnice.
F. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

Festivalový koncert SHF: Tři strážníci a Ondřej Ruml

Dnes 19:00 - 2:28
Ostrava, Evangelický Kristův kostel, Ostrava

Vojtěch Bernatský: Dvojtáta / beseda

Zítra 16:00 - 17.09. 2:28
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

GASTRO - MENU EXPRESS a.s.
Ostrava-město
od 18 000 Kč do 19 500 Kč

Detail

Základní škola a mateřská škola Ostrava-Hrabůvka, Mitušova 16, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 28 630 Kč do 37 300 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků