Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V centru Ostravy vymizí neplacené parkování

  • Ostrava,

Ostravský magistrát chce lépe regulovat parkování v centru města a proto připravil několik opatření. V nejbližších dnech bude nově zpoplatněna celá řada parkovacích místa a další budou určena pro rezidenty. Rozvíjet se má hlavně systém “zaparkuj a jeď” tedy parkování poblíž centra s dojezdem MHD.

Vedení ostravského magistrátu se dlouhodobě snaží řešit parkování v centru a proto udělalo další krok k lepší regulaci vozidel. Snahou je, aby měli kde parkovat rezidenti a lidé, kteří jezdí denně do práce, měli kde odstavit svá auta a dojet MHD. “Chceme zavést model “divadlo.” Zaparkuje každý, ale čím blíže jevišti, tedy centru města, tím zaplatíte více. Na druhou stranu na parkovištích P+R se platit nebude,” vysvětluje radní pro dopravu ostravského magistrátu Lukáš Semerák.

Zpoplatněno bude například stání na Českobratrské, kde je asi 120 míst. Dojde také ke zvýšení parkovného například za Divadlem Antonína Dvořáka. Radní chtějí co nejvíce rozvinout systém “Zaparkuj a jeď.” V okolí širšího centra připravuje město několik záchytných parkovišť. Již nyní začala sloužit plocha na Hlubině v Dolní oblasti Vítkovic. “Největší a nejbližší centru bude parkoviště u ulice Místecké u Dolu Hlubina, kde můžete zaparkovat a přestoupit na tramvaj,” dodává Semerák.

Chystá se také výstavba parkovacích domů. Například pod Frýdlantskými mosty, naproti kulturnímu domu nebo u městské nemocnice.
TEMPLFEST: Beseda s Pavlem Hoškem

Zítra
Ostrava-Poruba, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Svatováclavský hudební festival - Cembalový recitál

Zítra
Ostrava-Poruba, Kostel sv. Václava, Ostrava

SHF: Zuzana Růžičková: Hudba znamená život / beseda

Zítra
Ostrava-Poruba, Minikino Kavárna, Ostrava

David & son s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

Witkowitz Mechanica, a.s.,
Ostrava
od 23 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

David & son s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků