Ostrava zakáže vizuální smog s nevkusnou reklamou, obchodníky přinutí nová vyhláška

  • 13:06,
  • Ostrava,

Vedení Ostravy usiluje o moderní město budované s citem a vkusem. Velmi důležitý je proto veřejný prostor, který ale bohužel na mnoha místech doslova hyzdí nevkusná reklama. Ostrava proto vydává manuál, který přesně popisuje, jak má správná reklama vypadat. Vše ostatní bude pod pokutou zakázáno.

Tyto záběry jsme natočili v centru Ostravy. Historické, památkově chráněné domy hyzdí nevkusná reklama. Často kryje krásnou fasádu a nebo úplně zakrývá vnitřními polepy okna a skleněné výlohy. Specialitou asijských podnikatelů jsou pak zavěšené lampióny nebo světelné řetězy. To všechno by mělo do zmizet. Reklama v Ostravě bude muset být vkusná. "Chceme najít cestu, jak v Ostravě reklamu mít, povolit a podpořit, ale zároveň ji mít takovou, ať je podporou a plní roli, kterou má a nedegraduje veřejný prostor," vysvětluje náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová.

Město vydává manuál, ve kterém se obchodníci přesně dozvědí, jak má venkovní reklama vypadat. Jsou v něm doporučené postupy a příklady, jak má vypadat reklamní štít, polepy, výlohy, vitríny, ale i markýzy a zahrádky u restaurací a kaváren. Město chce jít příkladem a odstraní reklamy z tramvají, sloupů i zastávek MHD, "Chceme městským společnostem, obvodům, podnikatelům i široké veřejnosti ukázat, jak má kvalitní reklama vypadat a proto jsme připravili marketinkové materiály a manuály, které to vysvětlují a ukazují dodává náměstkyně.

Živnostníci se mohou podívat také na webové stránky ostrava360.cz, kde se vše podrobně dozvědí. Nařízení o regulaci reklamního smogu začne platit od ledna příštího roku. 
František Emmert: Moderní české dějiny / beseda

Dnes 16:00 - 10:34
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Perfect days / romantická komedie

Dnes 19:00 - 10:34
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Francis Veber: Chlap na zabití / francouzská komedie

Dnes 19:00 - 10:34
Ostrava, Dům kultury města Ostravy

Ledax Ostrava o.p.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

Štefan Škorvaga s.r.o.
Ostrava-město
od 17 000 Kč

Detail

Dětský domov Úsměv a Školní jídelna, Ostrava-Slezská Ostrava, Bukovanského 25, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 17 780 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků