Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava zakáže vizuální smog s nevkusnou reklamou, obchodníky přinutí nová vyhláška

  • Ostrava,

Vedení Ostravy usiluje o moderní město budované s citem a vkusem. Velmi důležitý je proto veřejný prostor, který ale bohužel na mnoha místech doslova hyzdí nevkusná reklama. Ostrava proto vydává manuál, který přesně popisuje, jak má správná reklama vypadat. Vše ostatní bude pod pokutou zakázáno.

Tyto záběry jsme natočili v centru Ostravy. Historické, památkově chráněné domy hyzdí nevkusná reklama. Často kryje krásnou fasádu a nebo úplně zakrývá vnitřními polepy okna a skleněné výlohy. Specialitou asijských podnikatelů jsou pak zavěšené lampióny nebo světelné řetězy. To všechno by mělo do zmizet. Reklama v Ostravě bude muset být vkusná. "Chceme najít cestu, jak v Ostravě reklamu mít, povolit a podpořit, ale zároveň ji mít takovou, ať je podporou a plní roli, kterou má a nedegraduje veřejný prostor," vysvětluje náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová.

Město vydává manuál, ve kterém se obchodníci přesně dozvědí, jak má venkovní reklama vypadat. Jsou v něm doporučené postupy a příklady, jak má vypadat reklamní štít, polepy, výlohy, vitríny, ale i markýzy a zahrádky u restaurací a kaváren. Město chce jít příkladem a odstraní reklamy z tramvají, sloupů i zastávek MHD, "Chceme městským společnostem, obvodům, podnikatelům i široké veřejnosti ukázat, jak má kvalitní reklama vypadat a proto jsme připravili marketinkové materiály a manuály, které to vysvětlují a ukazují dodává náměstkyně.

Živnostníci se mohou podívat také na webové stránky ostrava360.cz, kde se vše podrobně dozvědí. Nařízení o regulaci reklamního smogu začne platit od ledna příštího roku. 
GVUO otevírá Dům umění

Dnes
Ostrava-Jih, Dům umění Ostrava

Petr Hapka a jeho potměšilí hosté / přesunutý koncert z 18.4.

22.10. 19:00
Ostrava-Mariánské hory, DK Akord, Ostrava

Lakostav družstvo, Ostrava - Hrabůvka
Ostrava
od 18 000 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

-JÍDELNA OPEN s.r.o.
Ostrava
od 14 600 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

-JÍDELNA OPEN s.r.o.
Ostrava
od 14 600 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků