Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava zakáže vizuální smog s nevkusnou reklamou, obchodníky přinutí nová vyhláška

  • Ostrava,

Vedení Ostravy usiluje o moderní město budované s citem a vkusem. Velmi důležitý je proto veřejný prostor, který ale bohužel na mnoha místech doslova hyzdí nevkusná reklama. Ostrava proto vydává manuál, který přesně popisuje, jak má správná reklama vypadat. Vše ostatní bude pod pokutou zakázáno.

Tyto záběry jsme natočili v centru Ostravy. Historické, památkově chráněné domy hyzdí nevkusná reklama. Často kryje krásnou fasádu a nebo úplně zakrývá vnitřními polepy okna a skleněné výlohy. Specialitou asijských podnikatelů jsou pak zavěšené lampióny nebo světelné řetězy. To všechno by mělo do zmizet. Reklama v Ostravě bude muset být vkusná. "Chceme najít cestu, jak v Ostravě reklamu mít, povolit a podpořit, ale zároveň ji mít takovou, ať je podporou a plní roli, kterou má a nedegraduje veřejný prostor," vysvětluje náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová.

Město vydává manuál, ve kterém se obchodníci přesně dozvědí, jak má venkovní reklama vypadat. Jsou v něm doporučené postupy a příklady, jak má vypadat reklamní štít, polepy, výlohy, vitríny, ale i markýzy a zahrádky u restaurací a kaváren. Město chce jít příkladem a odstraní reklamy z tramvají, sloupů i zastávek MHD, "Chceme městským společnostem, obvodům, podnikatelům i široké veřejnosti ukázat, jak má kvalitní reklama vypadat a proto jsme připravili marketinkové materiály a manuály, které to vysvětlují a ukazují dodává náměstkyně.

Živnostníci se mohou podívat také na webové stránky ostrava360.cz, kde se vše podrobně dozvědí. Nařízení o regulaci reklamního smogu začne platit od ledna příštího roku. 
André media CZ s.r.o., Moravskoslezský region
Ostrava
od 32 000 Kč/měsíc

Detail

STRABAG Rail a.s., Ostrava
Ostrava
od 21 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s., Ostrava
Ostrava
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků