Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava opět podpoří ozdravné pobyty dětí, město přispělo 22 milionů korun

  • Ostrava,

Další zprávou potěšíme především děti z Ostravy. I v tomto školním roce totiž mohou vyrazit do hor za čistým vzduchem. Město znovu naplnilo fond na ozdravné pobyty a tak mohu základní i mateřské školy požádat o příspěvky.

Fond pro ozdravné pobyty dětí z Ostravy byl založen v roce 2010 a od té doby už díky němu vyrazilo na hory 26 tisíc školáků. Ostrava do něj nejprve přispívala 5 milionu korun, ale pak příspěvek stále stoupal až k dnešním 22 milionům. To by v letošním roce mělo stačit pro nejméně 4 tisíce 300 dětí. "Zájem škol byl velký a finanční stav fondu všechny požadavky nepokryl. Museli jsme některé požadavky krátit. Nicméně 100 procenty bychom podpořili mateřské školy a 75 základní školy," upřesňuje Kateřina Šebestová.

Už od vzniku fondu město oslovovalo i firmy, které mají vliv na špatné ovzduší v Ostravě, aby také přispívaly. Moc se jim do toho nechce, až na výjimky, jako je Liberty Ostrava. Milionem korun přispěla i firma AVE.CZ, která likviduje ropné laguny po chemičce Ostramo. "Při likvidaci ropných lagun Ostramo vznikal nepříjemný zápach, kterému se nedalo vyhnout. I když jsme tuto zátěž nezpůsobili, ale jen ji likvidujeme, jsme velmi rádi, že můžeme přispět na ozdravné pobyty ostravských dětí, " vysvětluje mluvčí AVE.CE Pavla Ivácková.

Z fondu jsou hrazeny náklady na byty v minimální délce 14 dní v oblasti, s čistým ovzduším. Nejčastěji jsou to Jeseníky, Beskydy a Hostýnsko-vsetínské hornatiny. Na jednoho žáka je příspěvek 6 tisíc korun. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků