Imise z koksovny změří nová stanice. Ostrava chce zpřesnit informace pro občany

  • 13:50,
  • Ostrava,

V Ostravě vznikne v centru města nová měřící stanice kvality ovzduší. Bude vybudována poblíž areálu společnosti OKK Koksovny, aby zajistila větší informovanosti občanů o kvalitě vzduchu, který dýchají. Provozovat ji bude zdravotní ústav.

Ostrava rozšíří síť monitorovacích stanic stavu ovzduší ve městě. V Současné době dotuje provoz 4 stanic, ke kterým v lednu přibude pátá. Bude umístěna v Hrušově na ulici Stará cesta na návětrné straně společnosti OKK Koksovny. "My chceme měřit údaje o znečištění jak na vstupu ke koksovnám, tak na výstupu od koksoven, abychom mohli změřit přínos toho průmyslového znečišťovatele," vysvětluje náměstkyně primátora Ostravy Kateřina Šebestová.

Město novou měřící stanicí reaguje na stížnosti občanů, kteří koksovnu vnímají jako významný zdroj znečištění ovzduší. Vedení závodu tuto iniciativu vítá. "Nová měřící stanice bude zhruba 800 metrů od našeho provozu. Rozšíření monitorovací sítě vítáme. Domníváme se, že měřící stanice by měly být poblíž všech větších znečišťovatelů v Ostravě," potvrzuje mluvčí OKK Koksovny Jindřich Vaněk.

Ostrava prostřednictvím Zdravotního ústavu provozuje ještě stanici v Porubě na Opavské ulici, dvě v Radvanicích a jednu v Mariánských Horách. K dispozici má také mobilní měřící vůz, který využívá operativně například pro posouzení vlivu lokálních topenišť apod.
Tomík na cestách / beseda s Tomášem Vejmolou

Zítra 15:30 - 08.12. 1:51
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Richard Lví srdce / přednáška Marka Zagory

10.12. 16:30 - 08.12. 1:51
Ostrava, Dům umění Ostrava

Experimentální atlas mužů / beseda se Sylvou Lauerovou

10.12. 17:00 - 08.12. 1:51
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Domov Slunečnice Ostrava, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 16 280 Kč do 22 620 Kč

Detail

Základní škola Klimkovice, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 17 070 Kč do 17 070 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků