Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava rozdává zdravotníkům v ordinacích lehké štíty. Vyrábí je technici ve MS inovačním centru

  • Ostrava,

Vedení Ostravy plní slib a poté co vybavili ochrannými štíty městskou nemocnici, strážníky a sociální zařízení, další tisíce kusů budou rozdány zdravotníkům v soukromých ordinacích. Jde o lehké štíty, které vyvinuli i vyrábějí technici ve sdíleném vývojovém centru IdeaHub přímo v Ostravě.

Praktičtí lékaři, zubaři, pediatři a další zdravotníci ze soukromých ordinací si mohou převzít v centru Ostravy na výdejním místě v ostravské radnici ochranné štíty. Město nechalo štíty vyrobit ve sdíleném vývojovém centru IdeaHub, které je součástí Moravskoslezského inovačního centra. "Máme pro soukromé zdravotníky připraveno celkem 4 tisíce kusů. Jedeme podle seznamu. Máme jich řádově vytipováno asi 500. Na jednu ordinaci rozdáváme 3 až 5 těch štítů," vysvětluje primátor Ostravy Tomáš Macura.

První tisícovka ochranných štítů byla rozdána zdravotníkům v městské nemocnici, městským policistům a v zařízeních sociálních služeb v minulém týdnu. Nyní technici spolu se studenty z VŠB z IdeaHubu dodali další. Štít má oproti výrobkům z 3D tiskáren řadu výhod. Hlavně je jednoduchý a jeho výroba je mnohem rychlejší. "Celý ten štít se skládá ze 4 dílů. Jsou to 3 plastové díly, které vyřezáváme na laseru, a gumičky," vysvětluje předseda spolku IdeaHUB Vladimír Dostál. "Neměli jsme doteď ty štíty. Brýle jsme nedostali, štíty jsme nedostali. Sehnat to nejde, takže jsem ráda," řekla nám jedna ze zdravotnic, která si přišla štíty nafasovat. 

Štíty si mohou ve výdejním místě přebírat zaměstnanci ordinací z Ostravy a z obcí spadajících do rozšířené působnosti města.  Ordinace lékařů jsou kontaktovány zaměstnanci magistrátu, aby s nimi domluvili termín předání.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyStřední škola společného stravování, Ostrava-Hrabůvka, příspěvková organizace,
Ostrava
od 16 050 do 19 395 Kč/měsíc

Detail

MUDr. Elena Izraelová,
Ostrava
od 13 000 Kč/měsíc

Detail

FUS a HARAZIM s. r. o., Ostrava
Ostrava
od 27 000 do 37 000 Kč/měsíc

Detail