Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opilá řidička nadýchala po nehodě přes tři promile, má jít o krajskou státní zástupkyni

  • Ostrava,

Ostravská policie má na stole případ čtyřiapadesátileté ženy, která po autonehodě nadýchala přes tři promile. Navíc zranila nejen sebe, ale i řidičku protijedoucího auta. Podle ČTK má jít o ostravskou krajskou státní zástupkyni, která nebourala pod vlivem alkoholu poprvé. V roce 2004 už čelila kárné žalobě.

K nehodě vyjížděli policisté minulý čtvrtek do Ostravy-Koblova. "Řidička ročník 1966 je podezřelá ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky," řekla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Řidička, která vlivem srážky zranila sebe i ženu protijedoucího auta nadýchala přes tři promile. "Policisté ženě na místě zadrželi řidičský průkaz, okolnosti dopravní nehody jsou v šetření," doplnila policejní mluvčí.

Náměstkyně ostravského krajského státního zástupce Dana Masná ČTK řekla, že nehodou se nyní zabývá příslušné okresní státní zastupitelství. "Nehoda tak nespadá do naší příslušnosti," řekla. Dodala, že nadřízení budou postupovat v souladu se zákonem. Pokud je obviněn státní zástupce podle zákona o státním zastupitelství, může být dočasně zproštěn výkonu své funkce. V případě pravomocného odsouzení pak může být ministrem i odvolán.

Podle policie přitom žena bourala opilá i v roce 2004. V centru Ostravy přímo před budovou státního zastupitelství zlomila dopravní značku a narazila do dvou policejních aut. Tehdy způsobila škodu přes 60 tisíc korun a v krvi měla také přibližně tři promile alkoholu. Policie ji přitom z ničeho neobvinila a žena dostala pouze kárný trest. ČTK tehdy řekla, že neřídila opilá. Tvrdila, že naměřené hodnoty mohly způsobit třeba léky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy