Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do důchodu odchází strážník, který v Ostravě slouží od vzniku MP. Na začátku si prý lidé této práce více vážili

  • Ostrava,

Do důchodu odchází strážník, který byl u městské policie v Ostravě od jejího vzniku. Za 28 let ve službě si Milan Filipovský vyzkoušel několik funkcí, ale hlavně ho prý bavila práce s lidmi. O službu u ostravských strážníků je nyní velký zájem a tak chce uvolnit místo mladším.

Městská policie Ostrava byla zřízena v roce 1992 mezi prvními 80 strážníky, kteří skládali slib byl i tehdy 37letý Milan Filipovský. Jeho úkolem bylo dohlížet na klid a veřejný pořádek v ulicích města. Nově vytvořená městská policie si ale nejprve musela vydobýt mezi lidmi autoritu.  

Milan Filipovský, odcházející strážník: "Jsem vyučený zámečník, dělal jsem chvíli na šachtě, ale tu zavřeli. Říkal jsem si, co budu dělat teď? Zkusil jsem to u MP, než si najdu jiné zaměstnání a tak se mi to zalíbilo, že jsem zůstal 28 let."

Po 28 letech ve službě odchází Milan Filipovský do důchodu.  Za ty roky už se ostravská městská policie rozrostla na 680 strážníků. Její nedílnou součástí jsou i kynologové, oddíl hipologie nebo také pořádkový oddíl, který zasahuje například proti výtržnostem fanoušků. To hlavní je ale prý pořád komunikace s lidmi.

Milan Filipovský, odcházející strážník: "Je to práce s lidmi. To je tzko nejhorší, co může být. Člověk se nenadře fyzicky, ale psychicky. Mě to bavilo, takže jsem u toho zůstal."

Rozloučit se a poděkovat za léta ve službě samozřejmě přišlo i vedení strážníků. Po letech, kdy se často řešila vysoká fluktuace, byla věrnost službě dvojnásob důležitá.

Miroslav Plaček, ředitel MP Ostrava: "Dnes jsme se po 28 letech ve službě rozloučili s našim kolegou, který nastupoval od prvopočátku. odchází do důchodu a my jsme mu chtěli poděkovat." 

Místo po odcházejícím strážníkovi brzy nahradí někdo nový. V současné době probíhá kurz, kterého se účastní 20 nováčků, kteří rozšíří řady MP Ostrava. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy