Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidič bez řidičáku srazil v Ostravě dva bezdomovce, šli po silnici a nebyli vůbec vidět

  • Ostrava,

K velmi vážné dopravní nehodě vyjížděli v sobotu večer v Ostravě záchranáři a policisté. Na ulici Plzeňská šla přímo po silnici trojice bezdomovců, dva z nich srazilo auto. Zřejmě byli všichni tři opilí a podle řidiče nebyli vůbec vidět. Jednoho museli záchranáři oživovat, další utrpěl středně těžká zranění, třetí lékařské ošetření odmítl. Policie navíc zjistila, že řidič, který dvojici srazil má zabavený řidičák.

Nehoda se stala před půl osmou večer na ulici Plzeňská před křižovatkou k Albertu. Po silnici se pohybovali tři muži, dva z nich srazilo auto.

svědkyně: "Stál tam kamion a nějaké bílé osobní auto. Předpokládám, že to je srazilo, mělo rozbitý předek. Už tam byla i rychlá a nějaké auta s lidmi, co pomáhali."
Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Řidič dodávky Peugeot Partner v Ostravě srazil dvě osoby. Ke kolizi došlo v městské části Dubina za křižovatkou ulice Plzeňská, ve směru na Příbor. U řidiče dodávky byla provedena orientační zkouška na alkohol, ta byla s negativním
výsledkem. Nicméně řidič Peugeotu za volantem neměl sedět. V současnosti má řidičský průkaz v předběžném opatření (zadržení)."

V místě není chodník, ani přechod pro chodce. Muži měli jít po silnici a podle řidiče nebyli vidět. Navíc byli zřejmě všichni opilí.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Podle dostupných informací oba muži jsou lidé bez domova. Jeden ze dvojice měl dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem, hodnota 0,8 promile. U druhého muže nebyla zkouška provedena, nedovolil to jeho zdravotní stav."
svědek: "Je tam blbě vidět, ještě pršelo. Viděl jsem, že jedno auto ze dvou má uražené pravé zrcátko. Cesta je přitom široká, takže se tam někdo musel motat na té cestě. Bylo to hned před odbočovacím pruhem k Albertu. Pokud tam někdo vletěl neoznačený a ožralý, tak ty řidiče lituji."

Dva muži utrpěli po nehodě velmi vážná zranění. Na místě zasahovaly dva týmy zdravotníků spolu s lékařem. Sedmatřicetiletý muž byl v ohrožení života.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Byl v bezvědomí, zasahující lékař u něj zjistil poranění hlavy a horní končetiny. Po zajištění krčním límcem, zaintubování dýchacích cest, připojení k umělé plicní ventilaci a podání léků jej posádky transportovaly na urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice."

Druhého převezla sanitka do ostravské městské nemocnice. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Pětadvacetiletý muž se záchranáři komunikoval a udával bolest v oblasti zad, horní a dolní končetiny. Je zranění se jevila jako středně těžká."

Třetí z mužů měl podle zdravotníků jen lehké odřeniny, autem přímo sražen nebyl a lékařské ošetření na místě odmítl.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků