Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Cyklistu na Místecké v Ostravě srazilo v neděli večer auto, v ohrožení života skončil v nemocnici

  • Ostrava,

U vážné nehody zasahovali v neděli večer záchranáři v Ostravě. Padesátiletého cyklistu srazilo na Místecké ulici auto, s vážným zraněním pak skončil v nemocnici.

Informaci o nehodě dostali záchranáři před 18. hodinou. Padesátiletý cyklista, kterého srazilo na Místecké ulici auto byl po nehodě v bezvědomí a přímém ohrožení života.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Zasahující lékařka u něj při prvotním vyšetření zjistila zranění hlavy a příznaky vážného poranění mozku. Zajistila dýchací cesty postiženého a převedení na přístrojem řízenou ventilaci. Pacientovi byl naložen krční límec, pánevní pás a záchranáři jej uložili do podtlakové matrace."

Záchranáři následně muže transportovali do ostravské fakultní nemocnice a předali do péče týmu tamního urgentního příjmu. Okolnosti nehody vyšetřují policisté.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Řidič (r. 1990) osobního vozidla Audi jel v Ostravě - Hrabůvce po ulici Místecké a při odbočování na ulici Dr. Martínka z dosud přesně nezjištěných příčin v odbočovacím jízdním pruhu zezadu narazil na před ním jedoucího cyklisty."

Řidiči automobilu byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu s negativním výsledkem.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Kriminalisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. V případě prokázání viny hrozí řidiči trest odnětí svobody až na čtyři roky."

Policie zároveň prosí případné svědky o pomoc.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Pro kompletaci informací žádáme případné svědky dopravní nehody, především řidiče motorových vozidel, kteří mají za čelním sklem kameru a mohli tak zaznamenat průběh dopravní nehody nebo i jiné poznatky, aby se obrátili na linku 158."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy