Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravští strážníci pomáhají seniorům s očkováním. Volné termíny zatím stále jsou

  • Ostrava,

V pátek byla spuštěna registrace pro očkování seniorů a protože je možná pouze přes internet, ostravská městská policie nabídla pomoc. Obracet se na ni mohou důchodci, kteří nemají možnost se sami zaregistrovat a nemají nikoho, kdo by jim s tím pomohl.

Od 15. ledna se mohou lidé starší 80 let registrovat k očkování proti onemocnění Covid-19. Registrace probíhají online a protože se řada starších lidí na internetu příliš neorientuje, nabídli jim pomoc strážníci MP Ostrava. Zájemci mohou využívat bezplatnou linku 800 199 922.

Marek Potempa, strážník MP Ostrava: "Podmínkou je, že senior, který volá na registraci musí být bezprizorní, bez rodinných příslušníků, kteří by mu pomohli s tou registrací."

V další fázi pak strážníci tyto seniory objíždějí a pomáhají jim osobně s registrací. Dovnitř do bytu ale kvůli pandemii nechodí a samozřejmostí jsou i roušky.

strážník MP Ostrava: "Nemáte nějaké onemocnění srdce? Ne, mám jen vysoký tlak."
manželé Láryšovi: "Neváhali jsme a řekli jsme si, že půjdeme. Jestli je to dobré nevíme."

V současné době je v Ostravě 6 očkovacích center, která si mohou senioři vybrat. Některá už ale volné termíny nenabízejí a nebo je nabízejí například až na březen. Vše zaleží na dodávkách vakcín. Strážníci od pátku přijali 175 hovorů a už registrovali 43 seniorů. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy