Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Puštík se propadl komínem rodinného domu, zachraňovali ho hasiči

  • Ostrava,

Ostravští hasiči zachraňovali v pátek dopoledne sovu, která zřejmě už v noci propadla komínem rodinného domku ve Vřesině. Během několika minut ho vytáhli a vypustili zpátky do přírody.

Hasiče přivolal majitel rodinného domu z oblíbené rekreační části Mexiko. Hned po probuzení totiž slyšel podivný šramot. Ze střechy komínem dolů se mu až k vymetacím dvířkům propadla sova. Na pomoc přijela specializovaná jednotka z Ostravy-Přívozu.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Hasiči sovu opatrně vyjmuli z úzkého prostoru v obývacím pokoji muže. Měli obavy, zdali se mžourajícímu puštíkovi něco při nočním klouzání komínem nepřihodilo, ale za pár okamžiků je vyvedl z omylu. Na zahradě rodinného domku jej jeden z hasičů postavil na trávník a puštík bleskurychle a elegantně odlétl přes drátěný zahradní plot směrem k lesům, obepínajícím nedaleká klimkovická sanatoria."

Zatímco sova pálenou hasiči nezachraňují tak často, puštík zřejmě bývá při hledání co nejkvalitnějšího nočního úkrytu odvážnější. Čas od času tak končí v komíně či v okapovém svodu, obvykle ale vyvázne bez vážnějšího zranění.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Například v červenci 2019 museli hasiči uklidňovat majitelku rodinného domku na okraji Ostravy-Poruby. Z proskleného krbu na ni totiž najednou uprostřed měsíční noci vykoukla krásná sova, zřejmě také „oblíbený „puštík."

Sova se dostala komínem až do krbové vložky a tam za prosklenými dvířky překvapila za vlahé noci rozespalou ženu. Šramocením a náhlým odleskem v ptačích očích. Navíc za měsíčního úplňku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy