Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava přispěje obyvatelům domu, ve kterém vybouchla varna drog. Dům je stále prázdný

  • Ostrava,

Ostravský magistrát přispěje 300.000 korun do veřejné sbírky, která má pomoci zmírnit následky po únorové explozi varny drog v bytě pětipatrového domu v Hrabůvce. Činžák je stále neobyvatelný.

Letos v únoru explodoval na Provaznické ulici v Ostravě byt v pětipodlažním domě. Při výbuchu a následném požáru bylo zraněno 6 osob. Policisté zjistili, že v bytě explodovala varna pervitinu a zadrželi dva muže. Jeden byl majitel bytu a druhý chemik, který neodbornou manipulací explozi způsobil.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Obviněný muž měl pervitin vyrábět jak pro svou potřebu, tak ho měl distribuovat dalším uživatelům. Komisařem 11. oddělení obecné kriminality byl podán návrh na vzetí do vazby, který byl soudcem akceptován."

Škoda dosáhla půl druhého milionu korun. Lidé se museli vystěhovat a dům s 15byty je stále neobyvatelný. Byla totiž narušena statika a tak rekonstrukce bude trvat minimálně rok. Městský obvod poskytl zájemcům náhradní bydlení a také vznikla sbírka. Do té nyní přispěl i magistrát Ostravy.

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Materiální škody jsou velké. Je dobrou tradicí v podobných případech, že město Ostrava poskytne na tuto veřejnou sbírku 300 tisíc korun. Za každého obyvatele je to přibližně symbolická tisícovka." 

Ostrava podobným způsobem pomáhá častěji. Přispívalo lidem i obcím postiženým například povodněmi, ale peníze uvolnilo například i po střelbě ve Fakultní nemocnici Ostrava, po neštěstí v dole ČSM nebo loňském požáru panelového domu v Bohumíně.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy