Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava přispěje obvodům na hřbitovy. Nejvíce peněz dostane Jih

  • Ostrava,

Ostrava i v tomto roce přispěje svým obvodům na opravy hřbitovů, v rozpočtu města je připraveno 9 milionů korun. Další 4 miliony poputují na pokračování úprav centrálního hřbitova ve Slezské Ostravě.

Ostravský magistrát pravidelně přispívá městským obvodům na opravy jejich hřbitovů. Stačí, aby si připravili konkrétní projekt, na který finance potřebují. Loni bylo 11 obvodům rozděleno dohromady 23 milionů korun. Letos dostane 7 obvodů 13 milionů korun. 

Kateřina Šebestová, náměstkyně primátora Ostravy: „Na úpravy hřbitovů přispíváme městským obvodům pravidelně, ale až od minulého roku se podařilo alokovat finance, které by se měly objevovat v návrhu rozpočtu už pravidelně i v dalších letech. Pomůže to městským obvodům plánovat a připravovat projekty."

Nejnákladnější rekonstrukce čeká hřbitov v Zábřehu, kde bude investováno 5 milionů. O milion méně pak dostane největší Slezskoostravský hřbitov, který pokračuje v modernizaci. Loni se opravovala správní budova a hlavní schodiště. 

Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy: "V letošním roce bude realizováno rozšíření centrálního stanoviště kontejnerů, což je technické zázemí hřbitova, do kterého je svážen odpad a kontejnery nejen z ústředního, ale i z ostatních slezskoostravských hřbitovů."

Radvanice a Bartovice mají v plánu rekonstrukci zpevněných ploch, v Třebovicích chtějí za 750 tisíc rozšířit kolumbárium a například Michálkovice plánují úpravu parkoviště. Půl milionu použije Krásné Pole na nový plot. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy