Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bytař přiznal 8 vloupání v Ostravě. Ve většině případů byl vyrušen majiteli a utekl s prázdnou

  • Ostrava,

Obyvatelé Ostravy mohou spát klidněji. Policistům se povedlo zadržet bytaře, který má na svědomí nejméně 8 vloupání do bytů a domů po celém městě. Byl tak drzý, že si ani předem nezjistil, zda v bytě někdo je a tak ho ve většině případů majitelé vyrušili.

Vždy před začátkem doby dovolených vás varujeme a připomínáme nutnost chránit svůj majetek. Prostě je nutné si zabezpečit co nejlépe dům i byt před zloději. Policisté ale nyní dopadli muže, kterému to bylo jedno a byl tak drzý, že si ani nezjišťoval, zda je byt prázdný. Přiznal 8 krádeží, ze kterých byl pětkrát přistižen majiteli. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Modus Operandi byl vždy stejný a neodradila ho kolikrát ani výška okna, kterým měl do bytu vniknout. V jednom případě měl rozříznout i síť proti hmyzu, která v okně byla."

Při přistižení zloděj vždy rychle utekl. V jednom bytě ještě stačil majiteli říct, že se chtěl jen napít. Ve třech případech ukradl například notebook, peníze, platební kartu, ale i cigarety a sáček s nektarinkami. Jeho řádění policie učinila přítrž poté, co byl přistižen svědkem. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Všímavý občan, který byl pohotový, a nebylo mu lhostejné, že před jeho zrakem skáče muž z okna, udělal to nejlepší, co mohl. Vzal mobilní telefon a vše na něj zaznamenal, poté odevzdal na policii. Netušící skákající zloděj nasedl na kolo a z místa činu odjel."

34letému muži hrozí 3 roky vězení. Policisté apelují na občany, aby byli všímaví ke svému okolí, ale také aby měli svůj majetek řádně zabezpečen. Poradí jim například mobilní aplikace "Zabezpečte se! Chraňte majetek sobě i svým sousedům."

Martina Jablónská, oddělení prevence PČR: "Součástí projektu ministerstva vnitra a Policie ČR je i aplikace s názvem "Zabezpečte se" a v ní mohou občané najít různé rady, návody a tipy, jak si vhodně zabezpečit svůj majetek." 

I když policisté bytaři z Ostravy zatím prokázali 8 bytů, není toto číslo konečné a je pravděpodobné, že toho má na svědomí ještě více. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy