Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravští kriminalisté vypátrali kradenou elektroniku. Pomohla náhoda i duchapřítomný prodavač

  • Ostrava,

V práci kriminalistů často hraje roli náhoda i té se ale musí jít naproti. V případě ukradené video aparatury na Černé louce v Ostravě tomu tak bylo do písmene a tak má okradený elektroniku zpátky a čtyři zloděje čeká trest.

V polovině září se na Černé louce v Ostravě konal festival jídla. Šlo o dvoudenní akci a na pódiu, kde vystupovali nejrůznější kuchaři, si pořadatelé nechali přes noc audio a video techniku.  Bohužel do rána byla pryč. Kriminalisté rozjeli pátrání, ale zásadní byla až chvíle, kdy střižnu nabídl neznámý muž v obchodě s hudebninami. Pohotový prodavač ho zdržel a přivolal policii. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Pohotová reakce prodejce, byla prvním krůčkem k objasnění krádeže. Kriminalisté se na základě operativního šetření, poznatků a následných výslechů dopracovali k pachatelům. Krádež střižny měla mít na svědomí skupinka čtyř mužů."

Dobrý konec samozřejmě udělal radost i majiteli kradené techniky. Jak ale přiznal, od počátku kriminalistům věřil a doufal, že se lup najde. Něco podobného se mu už totiž stalo.

majitel kradené techniky: "Říkal jsem si, že by se mohl udát zázrak podruhé, no a on se udál. Říkal jsem si nechám to měsíc, dva běžet, nebudu si z toho lámat hlavu a dopadlo to dobře." 
Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař 1. oddělení obecné kriminality v Ostravě zahájil trestní stíhání a obvinil muže ze spáchání přečinů krádeže. V případě prokázání viny hrozí obviněným až dvouleté vězení."

Při výslechu pachatelé krádeže uvedli, že měli v plánu aparaturu prodat a peníze si rozdělit.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy