Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidič osobního auta nedal v Ostravě přednost popelářskému vozu, po srážce zemřel

  • Ostrava,

Tragická dopravní nehoda zaměstnala v úterý ráno všechny složky integrovaného záchranného systému. V Polanecké ulici nedalo osobní auto přednost popelářskému vozu. Řidič po srážce zemřel. Dva popeláři skončili v péči zdravotníků.

zdroj videa: TV Polar

Nehoda se stala krátce po půl osmé ráno na ulici Polanecká v Ostravě-Svinově.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Z předběžně zjištěných informací vyplývá, že 77letý řidič osobního vozidla značky Seat Ibiza přijíždějícího z vedlejší silnice nedal zřejmě přednost popelářskému vozidlu, které jelo po hlavní silnici, čímž došlo k jejich střetu. Vozidla následně skončila v příkopě. Řidič osobního vozidla kolizi nepřežil a v autě cestoval sám. Řidič popelářského vozidla vyvázl bez zranění, s ním však cestovali dva muži (r. 1977, r. 2001) kteří utrpěli zranění, se kterým byli předáni do rukou lékařů."

Dva popeláři skončili v péči zdravotníků. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Na místo události byly vyslány tři týmy – lékařský rendez-vous a dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci. V osobním vozidle zůstal zaklíněn sedmasedmdesátiletý muž, u něhož záchranáři zahájili po vyproštění resuscitační péči. Zasahující lékař však zjistil mnohočetná poranění, která byla neslučitelná se životem, a následně musel konstatovat smrt pacienta. Ošetřen byl pětačtyřicetiletý muž s těžkým poraněním páteře a břicha. Týmy ZZS jej zajistily krčním límcem a podtlakovou matrací, podaly léky a kyslík. Muž ve věku jednadvaceti let utrpěl zranění horní končetiny lehkého charakteru. Oba pacienti byli po ošetření transportováni do ostravské Fakultní nemocnice, kde je záchranáři předali na urgentním příjmu a úrazové ambulanci."

Ulice Polanecká a 5. května byly po dobu vyšetřování a úklidu nehody uzavřeny. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Nehoda se stala v úterý kolem půl osmé ranní na křižovatce na konci sjezdu z velkého kruhového nadjezdu nad dálnicí D1 v Ostravě-Svinově. Na místo ihned vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – z ostravských stanic Zábřeh a Poruba, dodatečně vyjel i vyprošťovací speciál MB Actros Bizon ze zábřežské stanice HZS MSK. Hasiči vyprostili seniora v bezvědomí z osobního automobilu. I přes společnou resuscitaci hasičů a ZZS MSK muž srážku nepřežil. Hasiči poté vyprostili z příkopu na silnici jak osobní automobil – pomocí předního navijáku cisterny, tak těžký popelářský vůz – pomocí silného zadního navijáku Bizona. Ještě pomáhali s naložením osobního automobilu na vozidlo odtahové služby. Kuka vůz byl schopen odjet, aby neblokoval rušnou křižovatku. Hasiči také silnici uklízeli."

Policisté na místě koordinovali dopravu do 10.30 hodin, kdy byla silnice opět zprůjezdněna. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy