Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

15 mladistvých pod vlivem alkoholu nachytali strážníci při kontrolách v Ostravě

  • Ostrava,

Strážníci, policisté a sociální pracovníci v Ostravě mají za sebou další kontroly zaměřené na alkohol u nezletilých. Tentokrát za večer nachytali v osmi lokalitách 15 mladistvých, kteří nadýchali v rozmezí od 0,11 do 1,71 promile.

Akce probíhala ve dvou fázích. První proběhla ve večerních hodinách v osmi vytipovaných lokalitách městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, které jsou strážníkům z místní znalosti známy jako místa, kde se setkává mládež.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Během této první fáze strážníci zkontrolovali celkem padesát dva mladistvých. Zjištěno bylo sedm osob pod vlivem alkoholu. 

Druhá vlna kontrol pak proběhla v nočních hodinách v barech a podnicích přímo na ulici Stodolní.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Strážníci společně s kolegy z Policie České republiky v jedenadvaceti podnicích a barech zkontrolovali celkem sto čtyřicet dva mladistvých. Alkohol byl dechovou zkouškou zjištěn u osmi kontrolovaných osob. Naměřené hladiny alkoholu se pohybovaly v rozmezí od 0,11 do 1,71 promile. Nejvyšší hladinu alkoholu naměřil přístroj sedmnáctileté dívce při kontrole na ulici Stodolní." 

Všemi případy se teď bude zabývat orgán sociálně právní ochrany dítěte. V obdobných akcích budou ostravští strážníci i nadále pokračovat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy