Svatohubertský kult je spjat s jelenem, symbolem lovné zvěře. Legenda vypráví o vidění svatého Huberta, kterému se zjevil jelen s křížem mezi parohy a vyzval ho, aby začal hledat Boha. Svatohubertská mše se traduje už od dob baroka a koná se vždy na přelomu října a listopadu v celém MS kraji.
Čestmír Pavlík, Okresní myslivecký spolek: „Znamená to připomenutí si jednoty myslivců. Že ti myslivci tvoří nějaký celek, který je prospěšný té přírodě, bylo to tady knězem zdůrazněno, že se staráme o tu zvěř, lovíme v míře, která je prospěšná zvěři a společnosti, no a že jsme prostě myslivci. Jak říká pan farář, myslivost je od slova myslet, takže o tom my přemýšlíme dost.“
Lidé si vychutnali nejen samotnou mši, na které zahráli i trubači. ale i zvěřinový guláš, který myslivci nabízeli v místní faře a všichni si ho pochvalovali.
Rudolf Slanina, myslivecký spolek z Radimi: „Je to z divočáka a je už to tradice každý rok. Lidé už se na to ptají, chodí s obědníkama, že si to berou domů a vždycky vzkazujou kuchařovi, že byl výborný. Letos už to taky říkali, takže asi rádi tu chodí.“
Anketa: účastníci mše: „Vůně, ta neuvěřitelná vůně. Ta je tak cítit až k mému domu. Doslova, Tak jsem vzal auto, vyjel nahoru a bohužel to počasí jim nevyšlo, což jim nepřeju.“
„Tak já jako krnovačka, tak se mi to líbilo, protože jsem tady byla jako poprvé, takže hezké, zajímavé, pěkné, dobré, no.“
Česká myslivost je ojedinělá svými tradicemi a zvyky a díky tomu je zapsána na seznamu nemateriálních statků tradiční a lidové kultury ČR a taky na seznamu mezinárodní organizace UNESCO.