Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žena z Novojičínska měla záměrně šířit koronavirus. Jezdila taxíkem, chodila po obchodech a nenosila roušku

32letou ženu z Novojičínska policisté obvinili z šíření nakažlivé lidské nemoci. Záměrně podle nich porušovala karanténu a vážně ohrožovala své okolí. Skončila ve vazbě a hrozí jí až 8 let vězení.

Policisté zadrželi 32letou ženu na začátku tohoto týdne a okamžitě putovala do policejní cely. Od hygieniků měla jasně nařízenou karanténu a opatření z ní plynoucí, přesto se je rozhodla ignorovat a vyrazila vesele mezi lidi.

"Měla dne 10. 5. 2020 zákaz porušovat a to ať už jízdou taxislužbou, návštěvou nákupního centra a pohybem na veřejnosti přístupných místech bez ochrany dýchacích cest," řekla policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Policisté museli být při jejím zadržení velmi opatrní a veškeré procesní úkony s ní prováděli za použití ochranných pomůcek a ve spolupráci krajskými hygieniky.

"Policejní komisař ji obvinil ze zločinu šíření nakažlivé lidské nemoci. Trestní stíhání ženy je vedeno vazebně, hrozí ji trest odnětí svobody až do výše osmi let," doplnila mluvčí.

V Moravskoslezském kraji jde už o několikátý případ porušování nařízené karantény a to dokonce i u lidí, kteří byli opravdu nakažení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy