Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: Muž a žena náhodou našli klíče od zaparkovaného auta, vůz ukradli a přes komplice prodali

Náhodný nález klíčů osobního auta stál za krádeží a následným prodejem vozu nic netušící ženě. Komplikovaným případem se zabývali kriminalisté 6. oddělení obecné kriminality v Ostravě od poloviny minulého roku. Zloděje a jejich komplice se podařilo usvědčit i díky kamerovým záznamům a pracovníkům STK.

video: PČR

Osobní auto stálo zaparkované před firmou v Ostravě-Vítkovicích. Jeho zaměstnanec po vystoupení z vozu zřejmě ztratil klíče, které na zemi náhodně nalezla mladá žena se svým přítelem. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Zmáčknutím zjistila, že klíče patří k zaparkovanému bílému vozidlu a poté z místa i s mužem odešli. Ještě téhož dne ve večerních hodinách se však k autu vrátili a následně s tímto odjeli. Svým jednáním způsobili škodu ve výši přes 200.000,- Kč."

Kriminalisté tedy po dvojici začali pátrat, na stopu se jí dostali během krátké doby. Šlo o 22letou ženu a 36letého muže. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "V dané věci probíhaly procesní úkony, výslechy podezřelých osob, které se však mnohdy rozcházely. Samotná žena se ke svému jednání přiznala a s policisty od prvopočátku spolupracovala. Celou „akci“ po nalezení klíčů měli s přítelem naplánovat a zajistit si dokonce kupce na kradené vozidlo. Před samotnou krádeží se měli jít na auto i s „kupcem“ podívat. Žena si měla sednout na místo řidiče a vozidlo řídit i přesto, že její zkušenosti s řízením nebyly zdatné a k tomu měla uložen zákaz řízení. Odcizené auto nakonec ukryli v Ostravě – Kunčičkách v lesním prostranství. Žena i její přítel od „nového majitele“ vozidla obdrželi 8.000,- Kč a peníze si rozdělili. Čtvrtý komplic, který byl známý od „nového majitele“ měl s autem jezdit po Ostravě a přepravit ho i k následnému prodeji." 

Vozidlo pak bylo prodáno do Opavy díky dalšímu komplici, který měl "převařit" VIN kód. Auto si koupila žena, který vůbec netušila, že jde o kradený vůz. Vše odhalili až pracovníci STK při technické prohlídce, případ nahlásili policistům. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Vzhledem k tomu, že na vozidle byly použity i díly z jiných vozidel, o jeho navrácení rozhodne soud. Komisař na začátku března zahájil trestní stíhání a obvinil ženu (22) a muže (36) ze spáchání přečinu krádeže. Ženě navíc bylo rozšířeno trestní stíhání ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Třetímu muži (41), který auto koupil, bylo sděleno obvinění ze spáchání zločinu legalizace výnosů z trestní činnosti. Čtvrtý muž (29) měl zákaz řízení, proto mu bylo komisařem sděleno obvinění ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. I poslední komplic, který měl převařit VIN kód, byl obviněn ze spáchání zločinu legalizace výnosů z trestní činnosti. V současné době jsou tři muži ve výkonu trestu za předchozí trestnou činnost majetkového charakteru."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy