Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé si v Beskydech užili na sněhu patrně poslední zimní víkend

Zřejmě poslední pravý zimní víkend si mohli užít lidé v Beskydech. Nečekané množství čerstvého sněhu přilákalo do hor hodně turistů. V těchto dnech se ale očekává obleva, při které sníh roztaje i ve vyšších polohách.

O víkendu bylo v Beskydech opravdu živo. Lidé zamířili například i na sjezdovku Opálená na Ondřejníku, kde si užívali na lyžích, sáňkách, bobech nebo při koulování. Hodně lidí také podniklo výšlapy se psy.

Anketa: “Je to dobré, ale je to moc mokré, takže to nejede. letošní sezona byla hodně dobrá sněhově, ale tím, že vleky byly zavřené, tak jsme jeli do Polska lyžovat a je dobré, že jsme ještě mohli využít sníh v dubnu.”
Anketa: “Přijeli jsme sem z Ostravy a je fajn, super. Takže je to poslední den asi, potom už má být tepleji, tak ať si to děti užijou.”
Anketa: “Co se týče těch omezení, bohužel no. Mohlo to být lepší.”
Anketa: “Já jsem přijela s rodinou a se strejdou užívám si to tu skvěle.”
Anketa: “Povolili mimo okresy, tak jsme toho využili.”
Anketa: “Za mě asi dobrý. Sněhu je dost a dcera si to užívá. Už mi to ale leze krkem ten sníh. Už by to chtělo léto a teplo.”

Lidé si zřejmě tak velkého množství sněhu užívali letos naposledy. Během týdne se má oteplit a sníh sleze zřejmě i z hor.

Marie Glofáková, meteoroložka ČHMÚ Ostrava: “Odtávat by to mohlo spíše rychleji, protože v úterý už bude předpokládáme nějakých 15 stupňů Celsia v nížinách a na horách by se ty teploty mohly pohybovat od 5 do 9 stupňů.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy