Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé si užívají netradičního nocování na hradě Hukvaldy

Nevšední zážitek mají lidé, kteří si dopřejí přenocování na hradě Hukvaldy. V programu mají speciální večerní prohlídku a další zajímavosti, které při návštěvě oblíbené zříceniny za běžného dne nezažijí. I proto bývají večerní akce vyprodané.

Hrad Hukvaldy. Zdroj: TV Polar

Hrad Hukvaldy nabízí standardně klasické prohlídky nebo tématický program se sokolníky či různými bitvami. Lidé tam však mohou i přenocovat s netradiční večerní prohlídkou a šermířským soubojem.

Monika Štulcová, programový pracovník, průvodkyně hradu Hukvaldy: “My jsme využili toho, že návštěvníci nás dlouho žádali o přespání v této krásné zřícenině hradu. Samozřejmě, tento hrad pochází ze 13. století a jako takový ukrývá staré energie. A lidé tyto staré energie chtějí zažít a také zažít to, jestli zde straší či ne. My máme přichystanou prohlídku, která začne v podvečer a končí za hluboké tmy.”

Nevšední zážitek láká děti i dospělé. Ke spánku se mnozí ukládají až brzy nad ránem.

Jan, návštěvník hradu: “Určitě je to zajímavé. Člověku se nenaskytne každý den příležitost spát někde na hradě a ještě k tomu na Hukvaldech. Známe to tady, jsme z Třince. Takže je to povinnost to zkusit.”
Anketa: "Já se těším na večerní prohlídku v hradě."
Anketa: "Já už jsem spala ve stanu na vojenském táboře."
Anketa: "Já se moc těším na to, jak budu spát s rodiči."

Další nocování na hradě Hukvaldy se koná už tuto středu a dvě noci mohou na hradě zájemci strávit v srpnu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy