Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Středověkým hradním opevněním motta na hukvaldské zřícenině zněla dobová hudba

Každý víkend zpříjemňuje návštěvníkům hradu Hukvaldy nějaký doprovodný program. Tentokrát se hradem linula dobová hudba v podání tří seskupení. Akce nesla název Hukvaldský hukot.

Hrad Hukvaldy. Zdroj: TV Polar

V předsunutém hradním opevnění zvaném motta se o víkendu odvíjel hudební program Hukvaldský hukot.

Barbora Hrabovská, kastelánka hradu Hukvaldy: “Dneska na hradě Hukvaldy máme takový minihudební festiválek dobové a orientální hudby s příznivým názvem Hukvaldský hukot. Opravdu je to dneska hukot. Máme tady denní projekci tří skupin - skupina dobové hudby Devětsil, skupina dobové hudby Subulcus a duo Alan Grezl a Pavel Nowak. V průběhu celého dne se střídají na pódiu v mottě, takže návštěvníci nepřijdou o nic i když si budou si chtít projít hrad a podívat se na instalované výstavy a další interaktivní prvky.”


Alan Grezl: “Převážně hrajeme flamenco, to je vlastně španělský folklor, kytara kachon. To je vlastně to hlavní, co děláme. A tady kolega Palo se soustředí hodně na africkou muziku, západoafrickou hudbu na djembe a podobné nástroje. To je takové to hlavní.”


Historii hradu Hukvaldy si lidé mohou připomenout prostřednictvím zfilmovaného příběhu o hledání nového hradního pána.

Barbora Hrabovská, kastelánka hradu Hukvaldy: “Cílem celého projektu bylo primárně nahradit kulturně-společenské akce, které byly vlivem covidu o letošním jaře zrušené a věřím, že návštěvníkům se tento počin bude líbit a odmění nás alespoň virtuální potleskem. Reakce na Hukvaldský trůn jsou víceméně pozitivní. Návštěvníci jej hodnotí velice dobře. Líbí se jim, že jsme měli snahu se nějakým způsobem zapojit i v době, kdy nebylo možné pořádat veřejné akce a hodnotí to velice pozitivně.”


Nadšenci na Hukvaldech nezahálejí a už teď připravují pokračování příběhu.

Jan Herec: “Potom, co jsme natočili Hukvaldský trůn, tak rádi bychom právě s mým kamarádem kolegou Petrem Lezem a samozřejmě tady s paní kastelánkou natočili další pokračování tohoto filmu. Ještě nemohu prozradit některé detaily, nicméně rádi bychom, aby jsme zabředli do historie a do legend a bájí, které se točí právě kolem Hukvald a které se týkají okolních vesnic. Takže máme plán a možná už na podzim začneme natáčet první části, ale nemohu prozradit, jsem vázaný tajemstvím.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy