Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Projekt Tanec bez hranic spojuje české a polské žáky

Polské gymnázium a čtyři základní školy z obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. V rámci projektu Tanec bez hranic se školy opět sešly. Dosud se jim to nepodařilo v tak hojném počtu. 120 dětí nacvičovalo vystoupení na závěrečný večer celého projektu.

"Jsou to děti ze sedmé, osmé a deváté třídy. Říkali jsme, že se nechytnou za ruce, ale byli naprosto bezvadní," pochvaluje si lektorka a učitelka Jana Boháčová.

"Projekt je dlouhodobý, začali jsme před čtyřmi lety, kdy to byl projekt Sportem přes hranice. Druhý projekt byl o historii česko-polského pohraničí. Tohle je třetí projekt, který se zaměřil na tanec," vysvětluje koordinátor projektu Jan Lapčík.

"Jsme parta, seznámili jsme se, i když jsme z jiných zemí," říká k projektu jeden z českých účastníků. "Hodně se integrujeme, hodně se učíme a poznáváme nové lidi a lidové tance," dodává polská účastnice.

Školy absolvovaly už dva společné týdenní pobyty - jeden v Česku a druhý v Polsku. 

"Jsme ohromně rádi, že můžeme spolupracovat. Vidíme, jak se mladí lidé integrují. To bylo přesně to nejdůležitější v celém projektu a to se nám také povedlo," říká Beata Stepień, ředitelka partnerské základní školy v Racibórzi.  Iwona Krużołek, koordinátorka projektu dodává: "Projekt se vyvíjí skvěle. Je to ale výsledek už naší dlouholeté spolupráce, ve které chceme pokračovat. Vidíme ohromný smysl tohoto projektu a integrace v přeshraničí." 

Závěrečný večer projektu Tanec bez hranic proběhne v prosinci v polském městě Ratiboř. Školy ale chtějí spolupracovat i nadále. Už teď plánují projekt Tváří v tvář bez internetu, zaměřený na komunikaci mladých lidí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy