Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Těšíte se na masopustní veselí? To ostravské propukne 25. února na Masarykově náměstí

Masopust, Velikonoce na náměstí, Den Země, Dětský den a také Slavnosti řeky v Ostravě, to je výčet několika nejbližších venkovních akcí, které pořádá Centrum kultury a vzdělávání. V kalendáři mnoha Ostravanů už tyto tradiční akce mají pevné místo. Příspěvková organizace obvodu Moravská Ostrava a Přívoz dostala do vínku několik objektů, v nich pořádá celé spektrum multižánrových akcí.

“Vedle venkovních akcí máme každý měsíc akce v našich objektech. Například v Minikině připravujeme festivaly…, jako Jeden svět, Protibet, Templfest a také Dny evropského filmu, což je přehlídka nejvýznamnějších filmů v Evropě za poslední rok,” vyjmenovala některé z akcí ředitelka CKV Pavla Filáková.

Dalším oblíbeným místem pro kulturu je Klub Parník, kde v únoru vystoupí Sestry Havelkovy, Václav Neckář a Ivan Hlas a na další měsíce je naplánován koncert bratří Ebenů nebo Michala Pavlíčka s Monikou Načevou. V Klubu Atlantik se chystá třeba debata o ženství Dáme hlavy dohromady a pár dní na to festival Kulturpunkt.  “Akce připravuje dlouho dopředu, protože příprava je velmi náročná, snažíme se naše návštěvníky nalákat na co nejlepší program. Naši pracovníci jsou velmi zvídaví a kreativní, takže se snaží nalézat nové atrakce a programy tak, aby to bylo pro naše návštěvníky zajímavé,” dodala s úsměvem ředitelka CKV.

V Atlantiku se v loňském roce o poznání změnily prostory. Z nevzhledného posezení se vyloupl prostor pro příjemné debatování, které nemusí být vždy jen spojené s kulturním zážitkem. Je tady totiž otevřeno už ráno od sedmi. “Všechny akce jsou o financích. Spolupracujeme s městem, které nás finančně podporuje, na některých akcích spolupracujeme s muzeem, snažíme se vytvářet přijatelný rozpočet, aby všechny akce byly ufinancovatelné,” doplnila Alena Pataky (ANO).

Širokospektrální kulturní nabídku v centrálním obvodu připravuje 12 pracovníků. V letošním roce obvod své příspěvkové organizaci poskytl na kulturu okolo osmi milionů korun, další 4 miliony radnice přerozdělí mezi pořadatele akcí v dotačním řízení.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy