Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři z DPS v MOaP mají více možností pohybu. Dostali dva cvičební stroje

Senioři z městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz dostali další dárek. Dva cvičební stroje, které byly umístěny na zahradách Domů s pečovatelskou službou Gajdošova a Dobrovského. Radnice totiž uspěla v jedné z tematických výzev na podporu environmentálních projektů, které už 5. rokem vyhlašuje společnost OZO Ostrava.

Anketa: klienti Domu s pečovatelskou službou Gajdošova: “Je to dobrý. Cvičíme, každý den chodíme, aspoň 15 minut.”
“Nejtěžší je tady toto. To je strašné na kolena a tak. Jsme strašně rádi, že nám to dali.”
“Mi se cvičí velice dobře a budeme tady chodit tak dlouho, dokud nezamrzneme, dokud nás nezavěje sníh."
David Hrbáč, obchodní zástupce, OZO Ostrava: !V roce 2021 jsme vyhlásili dvě tématické výzvy. První byla Myslíme na vás, což je výzva na podporu seniorů. Druhá výzva byla OZO hřiště, což je výzva na podporu zdravého pohybu dětí venku. Vybrali jsme 7 projektů, z nichž 6 bylo pro podporu seniorů.”

OZO Ostrava tyto projekty podpořila celkovou částkou půl milionů korun,

Alena Antoszyková, vedoucí odboru sociálních věcí: “Projekt OZO myslí na seniory byl podpořen u nás částkou 110 tisíc korun. Za tuto částku jsme koupili dva cvičební stroje, na kterých můžou cvičit současně 3 lidé. Myslím si, že je to úplně úžasná věc pro naše seniory, kteří celý rok byli hodně izolovaní.
Alena Pataky, místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Je to v podstatě pro udržení jejich nejen fyzického stavu, ale i mentálního. Je to o setkávání, o radosti z pohybu a já si myslím, že čím víc radosti, tím více aktivit jsou schopni pak sami organizovat a zvládat.”

Pro seniory radnice pravidelně pořádá i zájezdy, nebo různé kulturní a společenské akce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy