Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Jihu přibyly nové byty. Vznikly rekonstrukcí uvolněných nebytových prostor

  • Ostrava-Jih,

Na Jihu vznikly zbrusu nové byty. Vytvořeny byly z prázdných nebytových prostor na ulici Volgogradská v Zábřehu, které donedávna sloužily jako ordinace. Teď je obvod nabídne k pronájmu.

Městský obvod Ostrava-Jih rozšířil svůj bytový fond. Bytů je totiž stále nedostatek, v nabídce je momentálně pouze 13 volných bytů k pronájmu.

“Před třemi měsíci se v těchto prostorách nacházely ordinace. My jsme zvažovali po ukončení nájemního vztahu, co s těmi prostory dále a jelikož se nacházíme v bytovém domě, tak jsme přestavěli tyto ordinace zpátky na byty. Tyto prostory prošly kompletní rekonstrukcí. Rekonstruovaly se zde koupelny, záchody, omítky, podlahy, veškeré vnitřní rozvody,” uvádí Markéta Langrová, místostarostka MOb Ostrava-Jih

Na ulici Volgogradská v Zábřehu tak vznikly dvě bytové jednotky o velikosti 2+1 a 3+1, které i s ostatními volnými byty k pronájmu najdete na stránkách nemovitosti.ovajih.cz. Městský obvod Ostrava-Jih má ve správě více než 5200 obecních bytů, které pronajímá formou výběrového řízení. “Všechny formuláře, všechny podmínky, všechny dispozice bytů včetně například fotodokumentace najdou zájemci právě na uvedeném webovém portálu,” dodává Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih

Byty se uvolňují průběžně a předtím, než je radnice nabídne zájemcům, procházejí kontrolou a případnými opravami, rekonstrukcemi, nebo modernizacemi rozvodů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy