Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jih Ostravy je úspěšný v získávání dotací. Lidé se tak mohou těšit na řadu akcí

  • Ostrava-Jih,

Městský obvod Ostrava-Jih získal další dotace. Tentokrát byl úspěšný v dotačním titulu Ministerstva práce a sociálních věcí, který je vyhlašovaný formou soutěže Obec přátelská rodině. Chystá tak řadu akcí právě pro rodiny s dětmi.

V Ostravě-Jihu se letos uskuteční řada aktivit zaměřených na rodiny s dětmi. Radnice totiž získala dotaci ve výši 370 tisíc korun v soutěži Obec přátelská rodině, kterou vyhlásilo Ministerstvo práce a sociálních věcí a ve které obsadila 3. místo.

Jan Dohnal, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Z těch peněz chceme realizovat 3 bloky aktivit. Prvním z nich bude série workshopů pro maminky, které jsou po mateřské dovolené a kterým bychom pomocí těchto workshopů chtěli usnadnit návrat do zaměstnání. Tím druhým blokem budou 3 kurzy s tím, že první bude zaměřený na internetovou bezpečnost dětí. To znamená kyberšikana a tyto záležitosti.”

Další kurz bude zaměřený na internetovou bezpečnost dospělých a třetí na chytrou domácnost.

Jan Dohnal, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “To znamená úspory energií, různé chytré řízení, kotlů v domácnostech a řekněme až inovativní věci, které si, myslím, dneska mají prostor, že by se tady mohly šířit směrem k veřejnosti.”

Chystají se také dvě venkovní víkendové vzdělávací akce. které proběhnou hravou formou. Jedna z nich bude sportovního charakteru a bude se jmenovat Den pro sport.

Jan Dohnal, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Ta druhá bude zaměřená na enviromentální vzdělávání, ekologii a podobně a zase hravou formou. U té druhé asi něco, co letos chybělo, co jsou lidé zvyklí jako Den země. V loňském roce jsme získali 800 tisíc korun na řadu akcí pro seniory. Je pravda, že díky pandemii se hodně věcí nedalo dělat, nicméně to základní, to znamená distribuce 3 tisíc knih pro seniory a 1000 kusů flashek proběhla tak, jak měla.”

Každopádně ani senioři o své oblíbené akce nepřijdou. Opět se mohou těšit na jednodenní zájezdy, díky kterým navštíví například Přečerpávací vodní elektrárnu Dlouhé stráně, papírny ve Velkých Losinách, štramberské muzeum, nebo muzeum Tatra Kopřivnice. Celkem bude připraveno 10 zájezdů díky dotacím od MS kraje.

Dagmar Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Musím říct, že jsme získali 50procentní dotaci celkových nákladů, které činí cirka 180 tisíc. Máme připraveny i aktivity, které vedou seniory ke cvičení, budou realizovat cvičení jógy v Bělském lese, další bude kurz správné chůze s nordic holemi, nebo to budou komentované prohlídky, které přibližují historická místa v našem obvodu.”

Pokračovat bude i projekt přeshraniční spolupráce.

Dagmar Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “V tomto roce to bude návštěva polských seniorů u nás. Budou to dvě návštěvy. Při té první stráví polští senioři sportovní den s našimi seniory, a to zase v Bělském lese a potom to bude dvoudenní pobyt seniorů z Vodislavi, kde navštíví a poznají, jak pracuje seniorský klub při DK Akord, náš seniorský klub.”

Rozjíždí se také nový dotační titul, který bude dvouletý. Jde o projekt Technologie bez hranic zaměřený na setkávání našich školáků s polskými a bude se týkat technické a digitální oblasti.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy