Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rybníky v Ostravě-Výškovicích se už brzy zaplní lidmi. V jejich okolí vzniká relaxační zóna

  • Ostrava-Jih,

Na rybnících ve Výškovicích jsou v plném proudu práce na vzniku nové relaxační zóny pro obyvatele i návštěvníky Ostravy-Jihu. Rybníky jsou odbahněny, hráze zpevněny a opraveny jsou i přívody vody a výpustě.

Na Jihu Ostravy vzniká nová relaxační zóna. A to u soustavy rybníků poblíž ulice Drůbeží ve Výškovicích, které bylo donedávna zarostlé zelení a kvůli popraskanému potrubí se při deštích na příjezdové cestě tvořily laguny, které mnohdy zatopily i okolní zahrady.

Otakar Šimík, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Probíhají zde stavební práce. V horním rybníčku máme přírodní hráz, která odděluje velké ryby od malých, aby se nemísily. Vidíme tady, že už se začíná rýsovat nové molo. Postavíme ještě dětské hřiště a mlátové chodníčky.”

Celý areál bude i nově oplocen a nainstalovány tady budou i naučné cedule, které vás seznámí mimo jiné s historií rybníkářství v obvodu. Počítá se i s výsadbou vodních rostlin a stromů.

Otakar Šimík, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “V neposlední řadě bych ještě rád poděkoval společnosti Liberty za finanční příspěvek na tomto projektu, protože celkové náklady se vyšplhají až k 10 milionům.”
Barbora Černá, mluvčí Liberty Ostrava: “My spolupracujeme s městským obvodem Ostrava-Jih už řadu let, kdy jim přispíváme na různé volnočasové akce. Tady tento projekt se nám velmi líbil, proto jsme se rozhodli, že budeme od nynějška se podílet na projektech, které zlepšují takováto veřejná prostranství.”

Na průběh stavebních prací v současné době dohlíží malý sádrový trpaslík, kterého po ukončení celé relaxační zóny vystřídá obří dřevěná vyřezávaná ryba.

Místo bude bezpečné i pro rodiny s dětmi. Po napuštění bude voda v rybnících u břehů hluboká jen půl metru. Relaxační zóna by měla být hotová už letos na podzim.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy