Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lesopark mezi Porubou a Plesnou bude bezpečnější. Dalším přepadením by měly zabránit kamery

Přechod z Plesné do Poruby je už roky nebezpečný. V minulosti se v ulici Hrabek, která částečně vede hustým lesem, stalo hned několik loupežných přepadení. K dalšímu došlo letos v polovině března, což vyvolalo jednání mezi Porubou a Plesnou.

Děsivý zážitek si prožila 18 letá dívka z Plesné. V polovině března ji v ulici Hrabek fyzicky napadl zatím neznámý mladík, kterému ze strachu vydala osobní věci a platební kartu. Stalo se to ve večer, když se vracela domů přes lesopark od autobusové zastávky na ulici Průběžná v Porubě. Případem se zabývá nejen policie, ale také Poruba a Plesná.

Pavel Hrbáč, starosta MOb Ostrava-Plesná: “Ulice Hrabek, je to vlastně hlavní přechod do Poruby na autobusy pro děti vlastně do školy, protože spousta dětí navštěvuje ZŠ Sekaniny atd., takže toto je přirozený přechod. A bohužel ten les svádí nejen k hezkým procházkám přes den, ale i k nepříjemnostem večer."

Problém by mohl vyřešit zejména kamerový systém a taky větší počet lamp veřejného osvětlení

Anketa: návštěvníci lesoparku: “Právě ony mě šly doprovodit, abych tady nešla sama. Někdy mám strach, večer ale, když je tma. Za světla moc ne.”
“Já tady chodím výjimečně Třeba po tmě nechodím tady, takže když je světlo jakoby se nebojím, ale po tmě bych se asi bála.”
“Nezdá se to nebezpečné jako takhle. Já tady chodím, už jsem tady byl i jako malý s babičkou ale přišlo mi to tady jako nikdy takhle.”
Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “My se tady dneska pokoušíme nalézt nějaké varianty řešení tohoto poměrně nebezpečného, nepřehledného úseku. Máme tady dneska k ruce městskou policii, se kterou řešíme, zda bychom tady mohli umístit například kamerový systém.“
Pavel Hrbáč, starosta MOb Ostrava-Plesná: “Městská policie tím pádem může monitorovat, může zasahovat případně a tak dále a samozřejmě by to mělo odradit i potencionální hrozby, které tady teď momentálně jsou.:
Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Bavili jsme se o třech místech, která by to potřebovala. Bavili jsme se také o tom, že by bylo dobré tady umístit lampu. Je tam jeden takový nahoře nepřehledný úsek poměrně. Je pravda, že nám to trošku komplikují někteří vlastníci pozemků, protože ne všechny pozemky tady vlastní Poruba, takže se budeme snažit najít řešení, abychom tu lampu umístili na pozemku městského obvodu.”

Než se vše vyřeší, bude nebezpečný úsek pod dohledem strážníků.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: “Vzhledem k této události jsme v dané lokalitě zintenzivnili výkon služby, a to zejména v podvečerních hodinách.”

Momentálně se vytipovávají místa, kde by mohly být kamery nainstalovány.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy