Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nejhorší červenec za poslední roky. Koupaliště v Ostravě počítají ztráty

  • Ostrava,

Počasí v letošní sezóně je velmi proměnlivé a tak majitelé koupališť doufají v slunečný srpen. Zatímco v červnu bylo nádherné počasí a koupaliště lámala rekordy, v červenci přišlo o více než polovinu návštěvníků méně. Letní koupaliště Poruba bylo dokonce téměř polovinu měsíce zavřené. Ostravské areály postupně procházejí dalšími vylepšeními.

Sezóna plavek začala v Ostravě hodně zhurta a už v červnu padl historický rekord v návštěvnosti koupališť. Důvodem bylo mimořádně teplé počasí s tropickými teplotami. Všechna 4 ostravská koupaliště pod správou společnosti SAREZA napočítala dohromady 140 tisíc návštěvníků. "Nejlepší návštěvnost jsme měli 30. června, kdy areál Letního koupaliště Poruba navštívilo 10 700 návštěvníků," potvrzuje mluvčí společnosti SAREZA Lenka Papajová.

Bohužel červenec byla naopak podprůměrný a návštěvnost byla poloviční oproti červnu. Provozovatelé koupališť proto doufají, že se počasí umoudří a v srpnu bude krásně. Nejvíce lidí přišlo na Krytý bazén v Porubě, kde je vyhřívaná voda. Už brzy tento areál čekají další vylepšení. "Půjde o zateplení objektu. Jedná se o stavbu z roku 1985 a původní jsou jak střechy, tak opláštění budovy," říká jednatel společnosti SAREZA Jaroslav Kovář.

V plném proudu je i rekonstrukce wellnes centra Vodního světa v centru Ostravy. "Budou tam nové sauny, nové parní kabiny, nové odpočívací prostory. Všechno bude v nerezu," doplňuje Kovář.

V příštím roce je v plánu velká investice do bývalého areálu VOKD v Porubě, kde by mělo přibýt hřiště s umělou trávou a opraveny budou i tribuny. Modernizace čeká i stávající travnatou plochu a atletický ovál.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy