Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

U Nové Karoliny vyroste kancelářská budova. Ostrava vybrala zájemce o pozemek

  • Ostrava,

V atraktivní lokalitě v centru Ostravy bude postaven další administrativní objekt. Zastupitelé města totiž schválili prodej pozemku u Nové Karoliny společnosti Contera, která má v plánu postavit pětipatrovou kancelářskou budovu. V březnu bude podepsána smlouva.

Loni v květnu jsme vás informovali o záměru magistrátu prodat atraktivní lokalitu v centru města - tzv. Trojzubec, který se nachází mezi nákupním centrem Forum Nová Karolina a Trojhalím. Rozloha lokality je téměř 8 tisíc metrů čtverečních a nejnižší cena byla stanovena na 56 milionů korun.  Zájemci se mohli hlásit do konce září. 4. března rozhodlo zastupitelstvo, že pozemek prodá společnosti Contera Investment X za 95 milionů korun. „V kupní smlouvě jsou stanoveny také termíny, které má kupující dodržet. Do poloviny příštího roku požádat o změnu územního rozhodnutí, pakliže k němu přistoupí, stavební povolení mít k dispozici nejpozději v květnu 2022 a do konce července roku 2024 by měl být objekt dostavěný a připravený k užívání. Stanovili jsme si dodatečnou roční lhůtu pro splnění těchto termínů. Pokud nebudou dodrženy, má město právo od kupní smlouvy odstoupit,“ říká investiční náměstkyně Zuzana Bajgarová.

Důležitou součástí smlouvy  jsou parametry, které musí investor splnit. Jinak může město od smlouvy odstoupit. Pracovní skupina hodnotila budoucí způsob využití pozemků, celkový záměr, přínos pro rozvoj dané lokality, harmonogram výstavby, cenovou nabídku i konkrétní údaje o způsobu financování. „Projektem administrativní budovy pro území Trojzubec vstupujeme na trh vyloženě kancelářských realit. S prostředím Ostravy máme díky našim business parkům letité zkušenosti a jsme rádi, že můžeme být součástí nově se tvořícího administrativního potenciálu, který Ostrava má,“ uvádí výkonný ředitel společnosti Contera Dušan Kastl.

Společnost Contera chce  na pozemcích vystavět pětipatrový administrativní objekt s podzemním parkovištěm s přibližně  250 místy, s  aulou, vnitřním atriem či exteriérovou střešní terasou. V objektu mají být převážně kancelářské prostory. „Těmito kroky chceme pomoci dotvořit území kolem Karoliny, které přímo navazuje na centrum města. Pracujeme na realizaci infrastruktury potřebné k dalšímu rozvoji. A nabízíme také další lukrativní pozemky, v okolí historické budovy jatek a centrálního Masarykova náměstí. Jde o území určená pro rezidenční bydlení, kanceláře, služby, ubytovací kapacity a parkovací domy,“ dodává Zuzana Bajgarová.

Společnost Contera, která kupuje pozemky, už v Ostravě postavila průmyslový park v Kunčičkách a od podzimu buduje na brownfieldu v Hrušově vědeckotechnologický park pro lehký průmysl, logistiku a administrativu. Ostrava na území Nové Karoliny nabízí k prodeji ještě jeden pozemek. Ten leží u ulice 28. října a nese název Slza. Jednání se zájemci pokračují. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků