Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Plošné testy prováděl v Ostravě mobilní odběrový tým. Ve středu se stěhuje do Frenštátu pod Radhoštěm

  • Ostrava,

V úterý pokračovalo v Moravskoslezském kraji plošné testování obyvatel. V Ostravě se k odběrovému místu ve Vítkovicích přidal také mobilní odběrový tým, který odebíral vzorky přímo před magistrátem na Prokešově náměstí.

V úterý ráno vyrostly před ostravským magistrátem dva stany zdravotního ústavu a už před devátou hodinou přišli první objednaní dobrovolníci k odběru vzorků. Mobilní odběrové místo na jeden den posílilo testovací kapacity v Ostravě kvůli plošnému průzkumu promořenosti obyvatel. "Tady vám dám poučení. Bude vám odebrána z prstu kapilární krev a ta bude podrobena testu. Za 15 minut dostanete výsledek," vysvětloval pracovník zdravotního ústavu postup jedné z testovaných. 

Plošné testování obyvatel MS kraje začalo už o víkendu, kdy bylo odebráno necelých 900 vzorků. Další vlna začala v pondělí v poledne, kdy byl znovu otevřen systém a lidé si mohli na internetových stránkách kraje vybrat termín a místo, kde na testy přijdou. "Na začátku roku jsem byl v Portugalsku a vrátil jsem se nemocný, tak chci zjistit, jestli to byl covid nebo ne," popsal svůj motiv testovaný muž a podobně ho zdůvodnila i další dobrovolnice: "V lednu jsem byla nemocná. Byla to taková horší chřipka, dlouho jsem měla teploty a silný kašel...takže jen pro jistotu."

Odběrový tým se ve středu na dva dny stěhuje do Frenštátu pod Radhoštěm do autokempu u akvaparku. V příštím týdnu bude dva dny v Rýmařově u střediska volného času, dva dny ve Frýdlantu nad Ostravicí u hasičské zbrojnice. V pátek budou zdravotníci testovat dobrovolníky v Hlučíně u jezera. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy