Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči pomáhali v Ostravě odchytávat netopýry v bytovém domě

  • Ostrava,

Ostravští hasiči vyjížděli v neděli dopoledne do Hrabůvky k odchytu netopýrů, kteří se ukryli v chodbě bytového domu. Část se jim podařilo "vytlačit" oknem, jednoho museli chytit do sítě a pak ho vypustili zpátky do přírody.

VIDEO: HZS MSK

K neobvyklému zásahu do Hrabůvky byla povolána jednotka z Ostravy-Přívozu sedm minut po jedenácté hodině. Jednotka z této stanice se úzce specializuje na různé odchyty a záchranu zvířat, mají k tomu i speciální vybavení.

Jakub Kozák, zastupující mluvčí HZS MSK: "Větší skupina netopýrů si pro svůj denní úkryt vybrala chodbu domu. V době příjezdu hasičů netopýři čile poletovali a protože je obtížné tohoto akrobatického letce, vybaveného echolokačním “zařízením", při letu odchytit, pokusili se hasiči i s pomocí obyvatel domu tyto malé savce "vytlačit" k otevřenému oknu."

To se jim postupně podařilo, do sítě bylo nutné odchytit jen nejvytrvalejšího letce a ten pak byl následně také vypuštěn do přírody.

Jakub Kozák, zastupující mluvčí HZS MSK: "Hasiči pak poučili obyvatele o nutnosti kontrolovat zavřená okna. Celý zásah na chodbě sledovalo i několik dětí, které takto z blízka viděly tyto zástupce létajících savců poprvé v životě."Klasická hudba v Ostravě v době (po)koronavirové / beseda

Dnes
Ostrava-Poruba, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Svatováclavský hudební festival - Italské baroko

Dnes
Ostrava-Slezská Ostrava, Kostel sv. Jana Nepomuckého, Ostrava-Stará Bělá

Letní kino AMFI: OVEČKA SHAUN VE FILMU: FARMAGEDDON

Dnes
Ostrava-Slezská Ostrava, Letní kino Amfi, Ostrava - Poruba

LP Okno - Trans s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 55 000 Kč/měsíc

Detail

Designo rekonstrukce s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 26 000 do 38 100 Kč/měsíc

Detail

Centrum sociálních služeb Ostrava, o.p.s., Ostrava
Ostrava
od 16 500 do 16 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků