Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči pomáhali v Ostravě odchytávat netopýry v bytovém domě

  • Ostrava,

Ostravští hasiči vyjížděli v neděli dopoledne do Hrabůvky k odchytu netopýrů, kteří se ukryli v chodbě bytového domu. Část se jim podařilo "vytlačit" oknem, jednoho museli chytit do sítě a pak ho vypustili zpátky do přírody.

VIDEO: HZS MSK
Stáhnout video

K neobvyklému zásahu do Hrabůvky byla povolána jednotka z Ostravy-Přívozu sedm minut po jedenácté hodině. Jednotka z této stanice se úzce specializuje na různé odchyty a záchranu zvířat, mají k tomu i speciální vybavení.

Jakub Kozák, zastupující mluvčí HZS MSK: "Větší skupina netopýrů si pro svůj denní úkryt vybrala chodbu domu. V době příjezdu hasičů netopýři čile poletovali a protože je obtížné tohoto akrobatického letce, vybaveného echolokačním “zařízením", při letu odchytit, pokusili se hasiči i s pomocí obyvatel domu tyto malé savce "vytlačit" k otevřenému oknu."

To se jim postupně podařilo, do sítě bylo nutné odchytit jen nejvytrvalejšího letce a ten pak byl následně také vypuštěn do přírody.

Jakub Kozák, zastupující mluvčí HZS MSK: "Hasiči pak poučili obyvatele o nutnosti kontrolovat zavřená okna. Celý zásah na chodbě sledovalo i několik dětí, které takto z blízka viděly tyto zástupce létajících savců poprvé v životě."
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy