Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kriminálník ohrožoval v Ostravě policistu kradenou zbraní, v Zábřehu kvůli tomu byly policejní manévry

  • Ostrava,

V polovině prázdnin vykradl byt, ze kterého si odnesl i střelnou zbraň. Ve středu 9. září poznal 45letého recidivistu kriminalista v terénu a chtěl ho zadržet. Jenže muž, který navíc unikal před nástupem do vězení, začal policistu ohrožovat kradenou zbraní a vzápětí utekl. Do pátrání po něm bylo nasazeno několik policejních jednotek a naštěstí neutekl daleko. Teď mu hrozí až 8 let vězení.

Pořádný rozruch způsobil policejní zásah ve středu 9. září v Ostravě-Zábřehu. 45letý muž prchající před zákonem tam totiž vytáhl kradenou pistoli na kriminalistu v terénu, který se ho snažil zadržet. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Kriminalista na základě místní a osobní znalosti poznal možného pachatele vloupání do bytu, kterého se rozhodl zadržet. Během služebního zákroku mu však podezřelý muž začal vyhrožovat střelnou zbraní a následně z místa utekl."

Do Gerasimovy ulice se okamžitě sjely desítky policistů z oddělení hlídkové služby, speciální pořádková jednotka i zásahovka.

svědkyně: "Byli jsme zrovna na zahrádce a z ničeho nic proběhlo přes hospodu ozbrojené komando se samopalama a v helmách. No nemusím popisovat ten momentální pocit."

Před policisty ale muž nedokázal uniknout a vzápětí byl zadržen.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Schovával se v křoví a to již beze zbraně. Tu stačil při útěku odhodit. Při dodatečném ohledání místa činu byla zbraň nalezena."

Kriminálník není držitelem zbrojního průkazu, zbraň, kterou policistu ohrožoval totiž ukradl na přelomu července a srpna při vloupání do bytu v Ostravě-Hrabůvce.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Násilně vnikl do bytu čtyřpatrového panelového domu. Po hromosvodu měl vyšplhat do druhého patra, a poté se vypáčením okna dostat dovnitř. Odnést si měl zlato, střelnou poloautomatickou zbraň Smith and Wesson, ráže 9 mm a také několik nábojů."

Po zbrani zůstalo v bytě jenom pouzdro a několik nábojů. Majiteli způsobil dohromady škodu za více než 200 tisíc korun. Na základě důkazů policisté zjistili, že do bytu se vloupal 45letý recidivista, na kterého bylo už vyhlášeno celostátní pátrání, protože nenastoupil do vězení za předcházející trestnou činnost.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "V současné době je vedeno proti muži trestní stíhání ze spáchání zločinů násilí proti úřední osobě, vydírání a dále přečinů krádeže, porušování domovní svobody, nedovolené ozbrojování, poškození cizí věci a výtržnictví."

Za to mu teď hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy