Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě e čelně srazily tramvaje. Jeden z řidičů asi přehlédl přehozenou výhybku

  • Ostrava,

Ve čtvrtek v podvečer zkomplikovala dopravu v Ostravě - Porubě neobvyklá nehoda. Na křižovatce se srazily čelně dvě tramvaje. Jeden z řidičů totiž zřejmě přehlédl přehozenou výhybku a začal zatáčet. Zranění cestujících naštěstí nebyla vážná.

Asi každý už někdy slyšel o vykolejení tramvaje nebo její nehodě s vozidlem či sraženým chodcem. Srážka dvou tramvají je ale výjimečná obzvlášť, když jedou proti sobě na jiných kolejích. V Ostravě se ve čtvrtek v podvečer taková nehoda stala na křižovatce Opavské a Martinovské ulice. Dvě tramvaje se srazily čelně a obě byly na lince 7. 

Soňa Štětínská, mluvčí PČR Ostrava: "Řidička tramvajové soupravy jedoucí ve směru od Poruby na centrum Ostravy mohla zřejmě přehlédnout či nerespektovat návěstidlo výhybky a tramvaj v křižovatce nepokračovala v řádném směru jízdy (rovně), ale vlevo. Došlo ke střetu s protijedoucí soupravou řízenou mužem."

V obou soupravách cestovalo mnoho lidí. Naštěstí se ale tramvaje teprve rozjížděly na křižovatce, takže rychlost vozů nebyla moc vysoká. Přesto se zranilo 9 osob. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MS kraje: "Ošetřeni byli čtyři účastníci nehody, kteří v tramvajích cestovali. Devatenáctiletý mladík a dvaašedesátiletý muž utrpěli lehká poranění – první v oblasti horní končetiny, druhý na hlavě. Sedmnáctiletý mladík a jednapadesátiletá žena byli zraněni středně těžce, a to v oblasti hlavy a krční páteře. Všechny čtyři transportovaly posádky po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče k dalšímu ošetření do Fakultní nemocnice Ostrava. Týmy ZZS byly v kontaktu s dalšími přibližně pěti účastníky střetu. Jejich poranění byla minimální."

Během pár minut byli na místě i pracovníci dopravního podniku, kteří se snažili co nejrychleji trasu opět zprovoznit. Policisté žádají cestující z obou tramvají, kteří nebyli vyslechnuti, aby se přihlásili a rovněž uvítají svědectví nebo záznamy z kamer projíždějících vozidel. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy