Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

"Podívej se na toho macka", řekl lupič. Pak si vyhrnul tričko a ukázal zbraň. Chtěl okrást kamaráda o marihuanu

  • Ostrava,

Chtěl marihuanu a tak kvůli ní neváhal vyhrožovat kamarádovi zbraní. Pětadvacetiletý muž z Ostravy se tím ale dopustil loupežného přepadení. Čtyřikrát byl už soudně trestaný a tak nakonec skončil ve vazbě. Teď mu hrozí až desetileté vězení.

VIDEO: POLICIE ČR

Dej mi "trávu", chci si zahulit. Těmito slovy zřejmě začal incident mezi kamarády na zastávce MHD v Ostravě-Přívoze. Odpověď: "Žádnou nemám." totiž pořádně naštvala pětadvacetiletého muže, který začal svému o rok staršímu kamarádovi nebezpečně vyhrožovat.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Muž přitvrdil a měl začít poškozenému vyhrožovat slovy… „podívej se na toho macka“, měl si vyhrnout tričko a ukázat krátkou černou zbraň. To samozřejmě v mladíkovi vzbudilo strach a rychle nastoupil do právě přijíždějícího trolejbusu."

Agresor se své touhy po "trávě" nevzdal a nastoupil za poškozeným.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Opakovaně mu měl svými ataky vyhrožovat, až poškozený před zavřením dveří z trolejbusu vystoupil a utekl."

Poškozený poté ohlásil na policii, že se stal obětí loupežného přepadení se zbraní. Policistům řekl, že podezřelého zná ze školy.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Kriminalisté s velkým nasazením ihned začali po muži pátrat. Vyhodnotili stopy a následně možného pachatele ztotožnili. Tím byl 25letý muž z Ostravy, který byl již 4x soudně trestán. Do několika dnů i přesto, že se ukrýval, se ho podařilo zadržet."

Kriminalisté ho následně obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže. Byl podán návrh na jeho vzetí do vazby, který soudce akceptoval. Tam si nyní počká na soud, který ho může poslat až na deset let za mříže.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy