Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zápisy do prvních tříd budou v Ostravě on-line. Některé školy plánují kontakt s dětmi na červen

  • Ostrava,

Od 1. dubna začínají zápisy do prvních tříd. Kvůli epidemické situaci ale budou stejně jako v loňském roce on-line, tedy děti nebudou muset s rodiči do škol, ale žádosti budou přijímány hlavně elektronicky. Další možností je pošta nebo osobní doručení žádosti přímo do školy.

V souladu se školským zákonem budou od 1. do 30. dubna probíhat v Ostravě zápisy dětí do prvních tříd základních škol. Vše bude ale pouze na rodičích, protože žádosti budou podávány elektronicky prostřednictvím mailu nebo datové schránky. Je ale také možné poslat formuláře poštou nebo donést do školy osobně.

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: „Kvůli aktuální epidemické situaci bohužel nebude možné uspořádat klasické zápisy s návštěvou budoucích prvňáčků přímo v budově vybrané školy. Povinnost přihlásit dítě starší šesti let k povinné školní docházce, případně se zdůvodněním lékaře požádat o odklad, se ovšem nemění, jen žádosti o zápis dítěte do školy budou rodiče podávat vesměs elektronicky. Mnohé naše školy hledají různé, bezpečné možnosti, jak i letos dětem a rodičům zápis zpříjemnit. Všichni přitom věříme, že se epidemická situace do podzimu zlepší a v době nástupu už děti budou moci vyrazit do škol osobně, aby si užily nejen učení, ale i kontakt se svými vrstevníky.“

Například na Základní školu Ostrčilova chodí asi 700 žáků. Je ale výjimečná tím, že má i bilingvní výuku, což je samozřejmě náročnější. Proto tyto děti musejí absolvovat motivační online rozhovor. Pro všechny děti pak ještě chystají osobní setkání na červen. 

Lenka Lednická, ředitelka ZŠ Ostrčilova: „Osobní přítomnost rodičů i dětí při zápisu nám samozřejmě bude chybět, protože například nebudeme mít příležitost podchytit znaky školní nezralosti, logopedické vady. Proto zvažujeme, že pokud to situace dovolí, vynahradíme ten úvodní osobní kontakt učitelů s dětmi a rodiči ještě v červnu."
Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: "Zápisy k povinné školní docházce se v Ostravě týkají 3 149 dětí s trvalým pobytem na území města, narozených od 1. září 2014 do 31. srpna 2015."

K žádostem o přijetí k povinné školní docházce se přikládá kopie rodného listu dítěte. Zákonní zástupci dítěte, které dosáhlo šesti let a ještě není způsobilé pro školní docházku, musí požádat o její odklad a potvrzení odborníka. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy