Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pavilon evoluce v ostravské zoo byl přihlášen do soutěže Náš evropský projekt 2021

  • Ostrava,

Pavilon evoluce byl v Zoo Ostrava otevřen v roce 2015. V moderním chovatelsko-expozičním zařízení s atmosférou deštného lesa západní Afriky je aktuálně chováno přes 400 zvířat. Stavbu financovalo město Ostrava díky evropským fondům a nyní jej přihlásilo do soutěže „Náš evropský projekt“ 2021. Svůj hlas můžete největší stavbě v ostravské zoo udělit i vy.

Pavilon evoluce v ostravské zoo vznikl přestavbou starého pavilonu vodních ptáků. Moderní chovatelsko-expoziční zařízení má   atmosféru deštného lesa západní Afriky. Aktuálně v něm žije více než 400 zvířat.

Šárka Nováková, mluvčí Zoo Ostrava: "Jsou mezi nimi savci, ptáci, plazi, nozdratí, ryby i zástupci bezobratlých. Atmosféru podtrhuje bohatá výsadba rostlin, zurčící vodopád a jezírko o objemu 30 000 l. Zvířata lze pozorovat z různých míst, horní podlaží navozuje pohled na primáty ze stromového patra, kde se tato zvířata převážně zdržují."

Nosným druhem pavilonu je šimpanz hornoguinejský. V roce 2020 se zde narodilo první mládě v nově sestavené skupině. Druhým zástupcem primátů je vzácní kočkodani Dianini, jejichž skupina je jednou z nejpočetnějších na světě.

Šárka Nováková, mluvčí Zoo Ostrava: "Stavba Pavilonu evoluce přišla na více než 140 milionů korun a jedná se o doposud největší investici v zoo. Většina financí na výstavbu byla čerpána z evropských fondů, zbytek poskytlo město Ostrava."

Město nyní přihlásilo Pavilon evoluce do soutěže „Náš evropský projekt“ 2021. Hlasování je veřejné, takže do hlasování se může zapojit každý. 

Šárka Nováková, mluvčí Zoo Ostrava: "Hlasuje se velmi jednoduše prostřednictvím facebookového profilu soutěže. Odkaz na Pavilon evoluce. Hlas v podobě „lajknutí“ projektu můžete přidělit až do 21. května. Počítá se jakákoli reakce: lajky, srdíčka, paráda a všechny další emotikony. Z každého facebookového profilu může daný projekt získat jen jeden hlas. Z jednoho facebookového profilu je však možné hlasovat pro více projektů. Děkujeme!"

Více informací o soutěži najdete zde.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyPrestige Health Care s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

FUS a HARAZIM s. r. o., Ostrava
Ostrava
od 27 000 do 37 000 Kč/měsíc

Detail

DÚM, DDŠ, SVP a ZŠ (Wattova, Zákrejsova) Ostrava
Ostrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail