Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: 35letý zdrogovaný řidič ujížděl na skútru, projel i zátaras a na policisty nebezpečně najížděl

  • Ostrava,

Policisté mají za sebou další nebezpečnou honičku, která skončila havárií ujíždějícího muže na skútru. Obešla se ale bez zranění. Mužům zákona odmítal zastavit 35letý muž pod vlivem návykových látek. Upozornil na sebe stylem jízdy.

video: PČR
Eva Michalíková, mluvčí PČR: "V rámci noční služby se policisté rozhodli zastavit řidiče na skútru, který jel po Opavské ulici v Ostravě-Třebovicích. Už svým stylem řízení na sebe upozornil tím, že kličkoval a používal opačně směrovky. Řidič skútru na pokus o zastavení nereflektoval a naopak měl před hlídkou zrychlit a začít kličkovat. Muži zákona se tedy rozhodli muže pronásledovat. Do akce se také zapojily okolní hlídky, které chtěly ujíždění zabránit." 

Muž ujížděl po chodníku, na louce i po cyklostezce. Nepomohl ani policejní zátaras a muž dokonce na policisty nebezpečně najížděl. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Muži zákona naštěstí před nebezpečným motorkářem včas uskočili a v pronásledování pokračovali. Pachatel se nakonec měl vydat na příjezdovou cestu k rybníkům poblíž křižovatky ulic Opavská a Plzeňská, kde v lesíku havaroval. Ani to mu v útěku před muži zákona nezabránilo a začal prchat, kdy se schoval do lesnatého porostu, který se v blízkosti nehody nacházel. Během krátké chvilky už měl podezřelý muž ruce v poutech a byl převezen na oddělení k dalším procesním úkonům. Jak se později ukázalo, řidič měl být pod vlivem návykových látek." 

Policisté brzy zjistili, že jde o 35letého recidivistu s 11 záznamy v rejstříku trestů a se zákazem řízení všech motorových vozidel. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Komisař 5. oddělení obecné kriminality Ostrava proti muži zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání zločinu násilí proti úřední osobě a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí. V případě prokázání viny hrozí obviněnému až 6 let vězení. Také byl podán podnět na vzetí do vazby, který byl soudcem akceptován."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy