Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: Loupež za bílého dne v Ostravě-Porubě, recidivista si oběť vyhlédl v tramvaji, on i další lupiči skončili ve vazbě

  • Ostrava,

Sérií loupežných přepadení se v minulých dnech zabývali kriminalisté z Ostravy-Poruby. Všechny případy se staly během letních dnů a podařilo se je objasnit díky osobní znalosti a operativní činnosti policistů. Záznam jedné z loupeží, která se stala za bílého dne, policisté zveřejnili.

video: PČR
Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Na pět důvodně obviněných mužů komisař podal podnět na vzetí do vazby, přičemž u čtyř rozhodl soud kladně a nyní jsou stíháni vazebně. Obvinění muži měli páchat loupeže samostatně, pouze v jednom případě se jednalo o dvojici spolupachatelů. Každopádně loupeže měly jednu věc společnou. Od obětí získat hmotné věci, jako byl například mobilní telefon, peníze, ale také zlato." 

Video zachycuje jednu z loupeží, která se stala koncem července v ranních hodinách na ulici Opavská v Ostravě-Porubě. Pachatelem, kterého se také povedlo vypátrat, je 25letý recidivista. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Svou oběť si nejdříve vyhlédl v tramvaji a po vystoupení ji sledoval. V nestřeženém okamžiku zezadu měl obviněný poškozeného napadnout a domáhat se věcí, které měl u sebe. I přes odpor poškozeného muže se měl pachatel zmocnit dvou zlatých řetízků, které se mu nakonec podařilo strhnout z krku. Svým jednání způsobil škodu za více jak 15.000,- Kč." 

Muž si vyslechl obvinění ze zvlášť závažného zločinu loupež. Na svědomí má navíc ještě další loupež v Ostravě-Porubě. Soud obviněného poslal do vazby. Všem obviněným hrozí až 10 let vězení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy