Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravské Vánoce zachovají část doprovodného programu

  • Ostrava,

Ostravské Vánoce zachovají část připraveného doprovodného programu, návštěvníci tak budou moct za dodržení platných hygienických opatření využít připravené ruské kolo i ledové kluziště. Vedení statutárního města Ostravy zároveň projednává poskytnutí rychlé pomoci stánkařům, kteří byli připraveni v rámci vánočních trhů otevřít svůj prodej ke dni 26. listopadu 2021.

Vzhledem k omezením, která ke včerejšímu datu oznámila Vláda České republiky není možné pořádat vánoční trhy v předem plánovaném rozsahu. Realizátor Ostravských Vánoc se však rozhodl ponechat v provozu oblíbené ruské kolo, ledové kluziště a další doprovodný program, který lze z hlediska kapacity a kontroly hygienických opatření kontrolovat a regulovat. Statutární město Ostrava, které je letos organizátorem Ostravských Vánoc, zároveň již v tuto chvíli projednává možnost poskytnutí pomoci stánkovým prodejcům z centrální části vánočních trhů.

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Jsme si vědomi nešťastného načasování nově vydaných opatření, která zastihla všechny prodejce v takové fázi, že již měli zakoupené zboží a připravené své stánky včetně výzdoby a veškerého materiálu. Rozhodli jsme se proto jednat rychle a aktuálně připravujeme podmínky finanční podpory ve výši 20 tisíc korun prodejcům, kteří měli s realizátorem Ostravských Vánoc uzavřenou platnou smlouvu pro prodej v rámci Masarykova a Jiráskova náměstí a na náměstí Dr. Edvarda Beneše."

S administrativními kroky spojenými s žádostí o poskytnutí podpory pomůže prodejcům realizátor Ostravských Vánoc výstaviště Černá louka v kooperaci s magistrátem města Ostravy. Zároveň realizátor Ostravských Vánoc hledá cesty, jak prodejcům pomoct zprostředkovat prodej připraveného zboží.

Jan Šumbera, jednatel výstaviště Černá louka: "Na našem webu je již v tuto chvíli seznam všech stánkařů, ve většině případů jsou zde také kontakty, ať již facebookové odkazy nebo webové stránky konkrétních provozovatelů, které je možné kontaktovat se zájmem o jejich zboží. Připravujeme také takovou formu jejich prezentace, aby lidé i prostřednictvím našich sociálních sítí či webu věděli, jak mohou prodejcům pomoct a zboží si u nich zakoupit."

V rámci programu Ostravských Vánoc zůstanou zatím zachovány vybrané doprovodné aktivity.

Jan Šumbera, jednatel výstaviště Černá louka: "Stánkový prodej je zrušený, ale ledové kluziště a ruské kolo zůstává v provozu dle předem stanované provozní doby a při dodržování hygienických opatření. Zároveň jsou zachovány také jízdy historickou tramvají Barborka, které se konají každou adventní neděli."

Veškeré informace o programu a změnách najdou návštěvníci na webu akce.

Nahlásit chybu


K tématu
HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s., Ostrava a okolí
Ostrava
od 42 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail