Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezská Ostrava získala titul Obec přátelská seniorům

Slezská Ostrava získala titul Obec přátelská seniorům. V celonárodní soutěži obsadila první místo v kategorii od 10 do 50 tisíc obyvatel. Odměnou v soutěži je také 1,5 milionu korun, které obvod využije na další rozvoj proseniorských aktivit.

Senioři ze Slezské Ostravy si užívají života opravdu plnými doušky. Důkazem je i neuvěřitelně energická sedmadevadesátiletá paní Antonie.

Antonie Gorová, 97let: "Celý život cvičím, celý život plavu, ráda mám lidi, jezdím do světa a tak."

V obvodu žije zhruba 3850 seniorů nad 65 let, což je téměř čtvrtina z celkového počtu všech obyvatel. Radnice proto klade velký důraz na proseniorské aktivity.

Anotnie Gorová, 97 let: "Tak jak se máme teď, jsme se ještě neměli. Takové zájezdy, všecko tak krásné, my si fakt žijeme, jak málokdo. Skutečně to stáří máme nádherné, fakt."
Anketa: "Prostě to nemá chybu. Jsme nadšení, jsme spokojení, hlavně ať jsme zdraví a ať se o nás tak dobře starají."

Jedna z posledních akcí, na které se senioři po dlouhé době, i když kvůli koronavirovým opatřením jen v omezeném počtu sešli, byla tradiční Zahradní slavnost.

Dagmar Macháčková, místostarostka Slezské Ostravy: "Nejsou to jenom senioři z DPS, ani z komunitního centra, ale jsou to i senioři, kteří bydlí v domečkách, v bytech. Každý měsíc pořádáme nějaké akce jako je třeba tvoření, sportovní hry, zájezdy."
Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy: "To jak Slezská Ostrava přistupuje k seniorům a k pořádání aktivit pro seniory, jistě ilustruje i fakt, že jsme získali ocenění Obec přátelská seniorům. A to hned první místo v naší kategorii podle velikosti obce a samozřejmě my se snažíme ty aktivity organizovat nejen tak, aby byly právě pro seniory, ale třeba i tak, aby propojovaly mezi generacemi."

Součástí ocenění je i částka 1,5 milionu korun, kterou obvod využije na další zlepšení podmínek života seniorů. V soutěži získala ještě druhé místo v kategorii nad 50 tisíc obyvatel Ostrava Jih a odměnu 800 tisíc korun.
FAJNA RODINA SPOLU / akce pro rodiny v Bělském lese

16.08. 14:00
Ostrava-Centrum, Bělský les - Ostrava

Na zlatém jezeře / komedie se Simonou Stašovou

23.08. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Čarodějky v kuchyni / divadelní hra

26.08. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

NSN CS, s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 35 000 Kč/měsíc

Detail

Lakostav družstvo, Ostrava
Ostrava
od 18 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nextbike Czech Republic s.r.o. - Ostrava, centrum
Ostrava
od 22 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků