Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezská Ostrava bojuje s černými skládkami, ročně zlikviduje až 50 velkých kontejnerů odpadu

Slezská Ostrava bojuje s černými skládkami. Ročně jimi obvod při likvidaci naplní až 50 velkoobjemových kontejnerů. Tomu, kdo přitom založí černou skládku, hrozí při dopadení pokuta až 50 tisíc korun.

Obrovská hromada odpadu mezi ulicemi Pstruží a Stavovská v Ostravě-Kunčičkách. Podle svědků ji sem vysypalo velké nákladní auto, a to přímo na cestu, kterou využívají lidé k procházkám.

Anketa: 1.) "Bylo to ráno mezi půl osmou a osmou hodinou." 2.) "Ostuda, bordel, nevím, co s tím člověkem." 3.) "Dala bych to pryč rozhodně, protože se tam nedá ani procházet."

Zdejší lokalita je aktuálně vybydlená, proto bylo zřejmě pro někoho jednoduché sem přijet a odpad tady vysypat.

Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy: "Těch lokalit, kde se skládky objevují opakovaně, tak je v našem obvodu několik desítek. My se pravidelně snažíme je monitorovat. Zabraňovat tomu, aby tam odkládaly osoby nelegálně odpad, nicméně ne vždy se nám to daří. Za založení černé skládky hrozí osobě, která tak učiní, pokuta až ve výši 50 tisíc korun."

Slezská Ostrava s černými skládkami bojuje dlouhodobě. Ročně jimi naplní v průměru až 50 velkoobjemových kontejnerů. Na jaře se navíc organizují úklidové akce, při kterých pomáhají dobrovolníci a během roku i město Ostrava.

Hana Heráková, místostarostka Slezské Ostravy: "Vždycky dvakrát ročně je organizován odvoz černých skládek, kde nahlásíme městu naše největší černé skládky a ty nám město pomáhá likvidovat."
Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy: "O černých skládkách nás informují pravidelně občané, monitoruje samozřejmě ty černé skládky náš úřad, případně městská policie. Často se podaří i původce odpadu dohledat, ať už pomocí kamerového systému nebo ohledáním právě těch odpadů, kde jsou například dodací listy, popřípadě jiné informace."

Velkoobjemový odpad patří na skládku nebo do sběrných dvorů, některé jsou kvůli tomu otevřeny každý den.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy