Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Farníci dokončují přípravy nově vystavěného dřevěného kostela v Gutech k vysvěcení

Třinecké Guty se připravují na velkou událost. V neděli tam bude vysvěcený nově postavený dřevěný kostel. Ten je věrnou replikou toho původního, který v srpnu roku 2017 podpálila trojice žhářů.

V nově vystavěném kostele a jeho okolí probíhají poslední dokončovací práce. Aktivně se zapojili místní farníci.

Kazimierz Płachta, farář: “Ty prvotní práce dělaly firmy a toho dokončování, čili úklidu a výzdoby, které budou probíhat celý týden, se farníci účastní ve velkém počtu.”
Anketa: “Myslím, že pro všechny, co tady jsou, je to srdcová záležitost. Jsem šťastní, že už se končí ty přípravy a že už budeme moci chodit do našeho kostelíka.”

Na svém místě jsou už varhany a především svatostánek pro uložení liturgií. Vyrobený je z materiálů odolávajících žár do 1350 stupňů Celsia.

Kazimierz Płachta, farář: “Vyrobený je z pravidelných materiálů, které doporučuje Řím pro ochranu uschovaného Božího těla.”

Farář dostal v sobotu darem kříž z kostela, který kdysi musel ustoupit stavbě Třineckých železáren.

Bronislav Strokosz, dárce: “Když jsme se dověděli o té strašné události, že tady v Gutech kostel shořel, tak maminka při těch svých 92 letech řekla, že se už chystá k Pánu, že by chtěla věnovat tento kříž, aby se dostal opět do svatostánku.”

V průběhu týdne bude bude z Krakova přivezena monstrance. V neděli pak bude vysvěcen nejen kostel, ale také 4 nové zvony.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy