Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Jihu po rekonstrukci zprovoznili ulice Moravská a Dr. Lukášové

Obvod Ostrava-Jihu má zase o něco více opravených komunikací. Rozbitý asfalt nahradil nový hned na dvou místech. A to na ulicích Moravská a Dr. Lukášové, kde zároveň prošly rekonstrukcí i vjezdy pro zásobování k obchodnímu centru Železňák.

V Ostravě-Jihu se po celkové rekonstrukci otevřely ulice Moravská a Dr. Lukášové. Obě byly plné děr a výtluků a rozbité byly chodníky podél nich. Zatímco ulice mají nový asfaltový povrch, chodníky jsou nově ze zámkové dlažby.

Hana tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Moravská ulice byla uzavřena poměrně dlouho, protože probíhaly rozsáhlé opravy inženýrských sítí, ale díky tomu se opravil i povrch silnice a postavily nové chodníky. Takže v této chvíli se dá po cestě bez omezení jezdit. Další určitě taky dobrou zprávou je, že se nám podařilo dokončit rekonstrukci ulice Dr. Lukášové za objektem Železňáku, takže zde kromě nového povrchu jsou vybudována i nová parkoviště.”

Rekonstrukce ulice Dr. Lukášové začala loni začátkem dubna a vyžádala si 12 milionů korun. Polovinou z této částky přispěl ostravský magistrát.

Anketa: uživatelé ulice Dr. Lukášové: “Já nejsem zdejší, jsem z Poruby, takže jsem tady po dlouhé době poprvé, ale vypadá to hezky.”
“Bylo to rozbité, udělali to krásně, líbí se nám to, ty květináče tam. Fakt, opravdu nádherné.”
“Chvilku to trvalo, ale vypadá to, že je tady více parkovacího místa. Kdysi tady byla jenom cesta pro chodce. V létě je to asi pro cyklisty dobré, že si můžou jezdit. U polikliniky to navazuje na další cyklostezku, takže se dá projet Hrabůvka takhle.”
“Jo, dobrý, pěkný, líbí. Fajn je to.”
Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Co se týká ulice Moravská, tak se jednalo o investiční akci magistrátu města Ostravy.”

Během tohoto týdne skončí i rekonstrukce chodníku podél ulice Výškovická u obchodního centra Kotva, kde letos skončila i modernizace tramvajových tratí.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Což jistě také všichni významně přivítají, protože je to velká tepna našeho obvodu a všechny tyto věci týkající se právě chodníků je možno nalézt jako informaci na našem webu, kde je zveřejněný celý pasport komunikací.”

Právě podle něj radnice v opravách silnic a chodníků postupuje.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy