Ostrava zakáže vizuální smog s nevkusnou reklamou, obchodníky přinutí nová vyhláška

  • 13:06,
  • Ostrava ,

Vedení Ostravy usiluje o moderní město budované s citem a vkusem. Velmi důležitý je proto veřejný prostor, který ale bohužel na mnoha místech doslova hyzdí nevkusná reklama. Ostrava proto vydává manuál, který přesně popisuje, jak má správná reklama vypadat. Vše ostatní bude pod pokutou zakázáno.

Tyto záběry jsme natočili v centru Ostravy. Historické, památkově chráněné domy hyzdí nevkusná reklama. Často kryje krásnou fasádu a nebo úplně zakrývá vnitřními polepy okna a skleněné výlohy. Specialitou asijských podnikatelů jsou pak zavěšené lampióny nebo světelné řetězy. To všechno by mělo do zmizet. Reklama v Ostravě bude muset být vkusná. "Chceme najít cestu, jak v Ostravě reklamu mít, povolit a podpořit, ale zároveň ji mít takovou, ať je podporou a plní roli, kterou má a nedegraduje veřejný prostor," vysvětluje náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová.

Město vydává manuál, ve kterém se obchodníci přesně dozvědí, jak má venkovní reklama vypadat. Jsou v něm doporučené postupy a příklady, jak má vypadat reklamní štít, polepy, výlohy, vitríny, ale i markýzy a zahrádky u restaurací a kaváren. Město chce jít příkladem a odstraní reklamy z tramvají, sloupů i zastávek MHD, "Chceme městským společnostem, obvodům, podnikatelům i široké veřejnosti ukázat, jak má kvalitní reklama vypadat a proto jsme připravili marketinkové materiály a manuály, které to vysvětlují a ukazují dodává náměstkyně.

Živnostníci se mohou podívat také na webové stránky ostrava360.cz, kde se vše podrobně dozvědí. Nařízení o regulaci reklamního smogu začne platit od ledna příštího roku. 
​ProtimluvFest / čtení poezie a diskuze s autory

Dnes 17:00 - 14:34
Ostrava, Dům umění Ostrava

RUSALKA / premiéra opery

Dnes 18:30 - 14:34
Ostrava, Divadlo A. Dvořáka, Ostrava

Český pohár a mezinárodní mistrovství ČR v boulderingu 2019

Zítra 13:00 - 20.10. 19:30
Ostrava, Trojhalí Karolina, Ostrava

PTS Josef Solnař, s.r.o.
Ostrava-město
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o.
Ostrava-město
od 25 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Rudolf Ficek
Ostrava-město
od 80 Kč do 90 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu