Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravská lahvárna posílá na Srí Lanku kyslíkové lahve. Chce zemi pomoci v boji s covidem

  • Ostrava,

Z Ostravy dnes odjel do přístavu v Hamburku kamion plně naložený kyslíkovými lahvemi. Vítkovická lahvárna posílá na Srí Lanku humanitární pomoc, která zemi pomůže v boji s pandemií Covid 19.

Dva týdny vyráběly Vítkovice Cylinders kyslíkové lahve, které byly dnes během deseti minut naloženy na kamion a pak se s nimi řidič rychle vydal do Hamburku. V přístavu budou naloženy do kontejneru a čeká je cesta na Srí Lanku. Rychlost je velice důležitá, protože láhve pomohou v léčbě nejtěžších případů nákazy covidem. 

Jiří Brož, generální ředitel Vítkovice Cylinders: „Reagovali jsme na prosbu, která se k nám dostala přes konzulát. Posíláme hlavně lahve o objemu 10 a 47 litrů, které se na Srí Lance nejčastěji používají. Jsou kompletní, včetně ventilů podle tamních norem. Kyslíkem se pak budou plnit přímo na místě."

Lahví je celkem 460 a z nich je stovka humanitárním darem výrobce. 50 kusů poslouží jako vzorky pro zdravotnická zařízení a certifikační orgány. Zbývající láhve financuje srílanská vláda. Nápad pomáhat právě Srí Lance vznikl už před dvěma roky. 

Liběna Světlíková, členka dozorčí rady Cylinders Holding: "Poznala jsem tam strašně zajímavé lidi, kteří souznějí s přírodou. Díky tomu vzniklo tak silné přátelství, že jsem se jim rozhodla pomáhat alespoň malou formou a tak vznikl tento projekt."

Láhve dorazí do místa určení 10. července. Jde už o druhou zásilku, která z lahvárny odchází do Asie. Na konci dubna byly odeslány kyslíkové láhve i do pandemií sužované Indie. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy